Teror sa nevzťahuje len na naše hranice, vyhlásil Zelenskyj
"Stalo sa to, o čom sme varovali už dlhý čas, teror sa nevzťahuje len na naše hranice," uviedol ukrajinský prezident Zelenskyj vo videopríhovore. "Je len otázkou času, kedy sa ruský teror premiestni inam," uviedol. Zároveň vyjadril Poľsku podporu.
"Čím dlhšie bude Rusko pociťovať beztrestnosť, tým viac ohrozuje kohokoľvek v dosahu rakiet. Tie dopadli na územie NATO... Toto je ruský raketový útok na kolektívnu bezpečnosť! Ide o významnú eskaláciu. Musíme konať," napísal Zelenskyj s tým, že dnes na ukrajinské územie dopadlo 90 ruských rakiet, ktoré ovplyvnili energetickú infraštruktúru aj obytné budovy.
Výbuch pri sušiarni obilia vo východopoľskej obci Przewodów zatiaľ nebol oficiálne bližšie špecifikovaný.
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Ruská armáda opakovane porušila Putinovo veľkonočné prímerie, uviedol ukrajinský prezident Zelenskyj. Čítaj ďalej
Ruský súd poslal do väzenia na takmer tri roky 19-ročnú aktivistku Dariu Kozyrevovú. Čítaj ďalej
Európskej únii nestačí ruské vyhlásenie o prímerí, chce najprv vidieť jasné činy a zastavenie agresie. Čítaj ďalej
Ukrajina bude dodržiavať veľkonočné prímerie, ktoré oznámil Putin, uviedol prezident Zelenskyj. Čítaj ďalej
V Nemecku sa konali veľkonočné mierové pochody. Ich účastníci žiadali zničenie jadrových zbraní a ukončenie vojen. Čítaj ďalej
Český minister zahraničia Lipavský vyzval ľudí, aby sa „nenechali oklamať propagandou“ ruského prezidenta Putina. Čítaj ďalej
Kyjev tvrdí, že Rusko napriek vyhláseniu veľkonočného prímeria neprestáva útočiť. Čítaj ďalej
Ukrajinský vzdušný priestor chránia aj ženy. "Čarodejnice z Buče" chcú odbremeniť aj mužov na fronte.
(SME)