Smrť tuláka na Námestí svätého Petra zarmútila pápeža Františka
Pápež František je zarmútený smrťou tuláka na Námestí svätého Petra. Bezdomovec, 61-ročný Nemec Burkhard Scheffler, žil v Ríme desaťročia a pomáhali mu vatikánske charitatívne organizácie, uviedol hovorca Vatikánu Matteo Bruni.
Schefflerov zdravotný stav sa veľmi zhoršil, keď v talianskom hlavnom meste v posledných dňoch pršalo a ochladilo sa. Našli ho mŕtveho blízko Berniniho kolonády, známeho stĺporadia obkolesujúceho Námestie svätého Petra vo Vatikáne.
"Pápež vo svojej modlitbe myslí na Burkharda a na všetkých ľudí, ktorí sú nútení žiť bez domova v Ríme a po celom svete. A pozýva veriacich, aby sa k nemu v modlitbe pridali," dodal Bruni.
(TASR)Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
Ozbrojenci zaútočili v Čile na rozostavanú vodnú elektráreň, ktorá je vo vlastníctve Číny. Podpálili desiatky vozidiel.
(TASR)Čína sa dôrazne vyslovila proti tomu, aby iné krajiny uzatvárali medzi sebou akékoľvek obchodné dohody na úkor jej záujmov. Čítaj ďalej
Po ďalších amerických náletoch na jemenské hlavné mesto hlásia najmenej 12 mŕtvych a 30 zranených.
(TASR)Minister obrany USA písal o úderoch na Jemen aj do četu, v ktorom boli jeho blízki, tvrdí New York Times.
(TASR)Salvádorský prezident Bukele navrhol svojmu venezuelskému náprotivkovi Madurovi dohodu o výmene väzňov. Čítaj ďalej
Izraelská vláda zrušila víza pre 27 francúzskych predstaviteľov. Tvrdia, že sa stali obeťou kolektívneho trestu.
(TASR)Počet prípadov osýpok v USA rastie, ochorenie hlásia ďalšie tri štáty. Aspoň jeden prípad zaznamenalo už 27 štátov.
(TASR)Trump dúfa, že Rusko a Ukrajina sa počas najbližších dní dohodnú a následne začnú vo veľkom obchodovať s USA. Čítaj ďalej