Matovič sa už nebude zúčastňovať rokovaní s lekárskymi odbormi
Minister financií Igor Matovič sa už nebude zúčastňovať rokovaní s lekárskymi odbormi, napísal na facebooku s tým, že "vydieračom by neustupoval". Rokovanie podľa vlastných slov prenechal na premiéra Eduarda Hegera.
"Budem chápať, keď im v niečom ustúpi, aj keď ich požiadavky už dávno presiahli hranicu boja za spravodlivú mzdu," napísal Matovič. Podotkol, že s odborármi rokoval približne 40 hodín.
Vláda a lekárski odborári pokračujú v rokovaniach na Úrade vlády SR. Obe strany deklarujú ochotu dohodnúť sa, nevyriešenou ostáva platová otázka. Minister financií na rokovaní nie je prítomný.
Ďalšie príspevky na tému: Výpovede lekárov
Lekárom sľúbili, že vo februári zmenia zákony, nemajú na to hlasy. Opozícia ich dodá len za predčasné voľby.
(SME)Lekári zatiaľ svoje výpovede nestiahli. Čakajú, kým dodatky k pracovným zmluvám podpíšu všetci, ktorí výpoveď podali.
(TASR)Lekári z UNB postupne podpisujú dodatky k pracovným zmluvám, čím sa dočasne zrušia ich výpovede.
(TASR)Dolinková gratuluje lekárom k dosiahnutiu dohody, témou sa podľa Dvořáka musí zaoberať premiér.
(TASR)Minister Šaško hovorí, že víťazom podpisu zmluvy medzi vládou a lekárskymi odborármi je slovenský pacient. Čítaj ďalej
Vyjadrenie ministra zdravotníctva a šéfa lekárskych odborov
Vláda odobrila nemocničným lekárom pôvodné zvýšenie platov. Vyplýva to zo schválenej zmluvy.
(TASR)Vláda schválila zmluvu s Lekárskym odborovým združením. Zaväzuje sa k plneniu viacerých požiadaviek.
(TASR)