Vláda schválila memorandum o zlepšení systému zdravotníctva
Vláda schválila memorandum o zlepšení systému zdravotníctva. Znenie memoranda je výsledkom rokovaní medzi vládou a Lekárskym odborovým združením.
Kabinet sa v memorande zaväzuje vyvinúť systémové kroky najmä k financovaniu zdravotníckych zariadení tak, aby platby zdravotných poisťovní odzrkadľovali reálne náklady na zdravotnú starostlivosť vrátane zohľadnenia ceny práce zdravotníckych pracovníkov.
Ďalšie záväzky vlády hovoria o zvýšení počtu lekárov, sestier a pôrodných asistentiek, podpore vzdelávania v zdravotníctve, reforme vzdelávania lekárov, či zabezpečení mzdovej konkurencieschopnosti Slovenska pri získavaní lekárov. (SITA)
Ďalšie príspevky z rubriky: Ekonomika
Vláda minula 12 miliárd eur v rekordnom čase, tvrdí Matovič s tým, že na takéto rýchle a vysoké zadlženie nie je dôvod.
(TASR)Slovensko má našliapnuté na úspech v oblasti jadrovej energie, uviedol prezident Pellegrini na samite krajín Trojmoria.
(TASR)Amazon poprel zverejňovanie vplyvu ciel na zvýšenie cien tovaru. Údajne podľahol tlaku z Bieleho domu.
(TASR)Pokles deficitu sa spomalí. V budúcom roku má klesnúť štyri percentá HDP, ale predpokladá sa ďalšia konsolidácia.
(TASR)Výstavba baterkárne v Šuranoch sa zadrháva. Minister životného prostredia Taraba stopol povoľovací proces.
(Index)Vláda naďalej cieli postupný pokles deficitu verejných financií k trom percentám hrubého domáceho produktu. Čítaj ďalej
Finančná správa začala pracovať na vytvorení prostredia pre elektronickú fakturáciu v medzipodnikovom segmente.
(SITA)Dôvera v ekonomiku eurozóny aj celej EÚ sa v apríli znížila. Prispelo k tomu zhoršenie sentimentu vo všetkých sektoroch.
(TASR)