Čaputová: Potrebujeme vecné, racionálne vedenie štátu
Žijeme náročnú dobu, preto potrebujeme vecné, racionálne a pokojné vedenie štátu, povedala prezidentka Zuzana Čaputová v relácii RTVS O päť minút 12. Podľa hlavy štátu však čelíme pravému opaku.
"Netvrdím že predčasné voľby sú najlepším riešením ale sú legitímnym nástrojom ak vláda nebude mať možnosť vládnuť spôsobom, ktorý je vecný upokojujúci a stabilný pre krajinu," poznamenala prezidentka.
Menšinová vláda by podľa prezidentky mala preukázať, s kým vládne. Myslí si, že by to zvýšilo jej predvídateľnosť. Nepopiera, že takýto model vládnutia je možný, avšak máme neisté fungovanie parlamentu a, ako to nazvala v správe o stave republiky, z kríz sa robia drámy. Návrh SaS na odvolanie vlády ju, v kontexte dlhodobého vývoja, neprekvapil. Dodala, že netúži po zostavovaní úradníckej vlády.
Prezidentka konštatovala, že nebude ľudí odrádzať od referenda. "Ten inštitút si vážim a ľudia majú právo ho využiť. Vnímam to však ako agendu a nástroj jednej politickej strany, ten spôsob, akým to komunikuje je veľmi nešťastný," povedala. (SME, SITA)
Ďalšie príspevky z rubriky: Domov
Vodiči sa pre nehodu zdržia asi polhodinu na bratislavskej diaľnici D1 smerom na Senec. Čítaj ďalej
Generálna prokuratúra považuje za nenáležité, aby úrad vlády hodnotil postupy prokurátora v prípade Bombica.
(TASR)Folklór považujem za súčasť identity každého človeka, aj keď o tom vôbec nemusí vedieť, vraví spevák Štefan Štec.
(SME)Vo veku 90 rokov zomrel v sobotu druhý minister hospodárstva po vzniku Slovenska Jaroslav Kubečka. Čítaj ďalej
Polícia v reakcii na vyhlásenie Úradu vlády k prípadu obvineného Bombica deklaruje, že si plní úlohy.
(TASR)O Dina Štěrbovej vznikol dokument Za oponou veľhôr. Vlastne sú to hneď dva filmy v jednom.
(SME)Dnes bude polojasno, miestami prechodne oblačno. Zrána ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Výnimočne spŕchne.
(SITA)Vo vysokých polohách Západných, Vysokých a Nízkych Tatier platí malé lavínové nebezpečenstvo. Čítaj ďalej