Film Kuciak: Vražda novinára príde do kín na piate výročie vraždy Jána a Martiny
Dokumentárny film Kuciak: Vražda novinára príde do kín na piate výročie vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Film skúma nielen vraždu, ale aj dopad dramatických udalostí na Slovensko.
"Divákom sprostredkuje aj doteraz nezverejnené svedecké výpovede, dôkazy, exkluzívne informácie a materiály," avizuje distribučná spoločnosť Bontonfilm snímku, ktorá príde do kín 23. februára 2023.
Kľúčovou postavou je novinárka Pavla Holcová, ktorá spolupracovala s Kuciakom krátko pred jeho smrťou. Koprodukčný film pripomínajúci tragickú udalosť spred takmer piatich rokov nakrútil režisér Matt Sarnecki.
"Je to nikdy predtým nevidený plán fungovania korupcie a svedectvo o sile žurnalistiky. To je tá najdôležitejšia časť príbehu a zároveň Jánov odkaz - niečo, na čo nechcem, aby svet zabudol," hovorí Sarnecki. "Náš dokument je naliehavou pripomienkou rizík, ktorým čelia novinári, a tiež toho, že slobodná tlač funguje ako ochrana demokracie," povedal režisér.
Film Kuciak: Vražda novinára mal svetovú premiéru na festivale dokumentárnych filmov Hot Docs v Toronte a európsku premiéru na tohtoročnom filmovom festivale v Karlových Varoch. (TASR)
Ďalšie príspevky z rubriky: Domov
Vodiči sa pre nehodu zdržia asi polhodinu na bratislavskej diaľnici D1 smerom na Senec. Čítaj ďalej
Generálna prokuratúra považuje za nenáležité, aby úrad vlády hodnotil postupy prokurátora v prípade Bombica.
(TASR)Folklór považujem za súčasť identity každého človeka, aj keď o tom vôbec nemusí vedieť, vraví spevák Štefan Štec.
(SME)Vo veku 90 rokov zomrel v sobotu druhý minister hospodárstva po vzniku Slovenska Jaroslav Kubečka. Čítaj ďalej
Polícia v reakcii na vyhlásenie Úradu vlády k prípadu obvineného Bombica deklaruje, že si plní úlohy.
(TASR)O Dina Štěrbovej vznikol dokument Za oponou veľhôr. Vlastne sú to hneď dva filmy v jednom.
(SME)Dnes bude polojasno, miestami prechodne oblačno. Zrána ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Výnimočne spŕchne.
(SITA)Vo vysokých polohách Západných, Vysokých a Nízkych Tatier platí malé lavínové nebezpečenstvo. Čítaj ďalej