Na Slovensku platia výstrahy pred vetrom, snežením, poľadovicou, závejmi aj povodňami
Na Slovensku platia výstrahy viacerých druhov: pred vetrom, snežením, poľadovicou, snehovými jazykmi a závejmi aj pred povodňami. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav.
Výstraha prvého stupňa pred vetrom platí pre celý Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj, okresy Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Poprad, Prešov, Vranov nad Topľou, Košice-okolie, Michalovce, Rožňava a Trebišov. Meteorológovia ju vydali do 15:00, respektíve do 18:00. Výstraha druhého stupňa platí pre Košice-mesto do 15:00.
Druhý stupeň výstrahy pred snežením vydali pre celý Prešovský kraj a pre Košický kraj. Výstraha prvého stupňa platí pre okresy Brezno, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota a takmer celý Žilinský kraj.
- Viac informácií o počasí nájdete na pocasie.sme.sk >>>>
Poľadovica sa môže vyskytnúť v okresoch Brezno, Revúca Rimavská Sobota a v niektorých okresoch Prešovského a Košického kraja.
Výstrahu prvého stupňa pre snehové jazyky a záveje vydali pre celý Žilinský kraj a takmer celý Trenčiansky kraj. Do 18:00 platí výstraha druhého stupňa pre okresy Bardejov, Kežmarok, Levoča, Poprad, Prešov, Sabinov, Stará Ľubovňa, Vranov nad Topľou, Gelnica, Košice-okolie, Košice-mesto a Spišská Nová Ves. Pre ostatné okresy Košického a Prešovského kraja vydal Slovenský hydrometeorologický ústav výstrahu prvého stupňa.
Zároveň v okresoch Humenné, Michalovce, Sobrance a Trebišov platí prvý stupeň výstrahy pred povodňou. "Vzhľadom na spadnuté zrážky a nasýtenosť povodí aj na ukrajinskej časti povodia je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch s možnosťou dosiahnutia, respektíve prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity," poznamenali meteorológovia. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Počasie
Dnes bude polojasno, miestami prechodne oblačno. Zrána ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Výnimočne spŕchne.
(SITA)Vo vysokých polohách Západných, Vysokých a Nízkych Tatier platí malé lavínové nebezpečenstvo. Čítaj ďalej
Niekde padlo až 50 milimetrov zrážok. V južnej polovici územia napršalo plošne výrazne viac. Nastane ustálené počasie.
(TASR)Sobota bude slnečná. Ojedinele sa môžu vyskytnúť prehánky. Denná teplota do 22 stupňov. Zafúka slabý vietor.
(SME)Vo viacerých okresoch Slovenska treba naďalej počítať s dažďom. Upozorňuje na to SHMÚ.
(TASR)Dážď má od večera potrápiť najmä okresy na strednom Slovensku. Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa. Čítaj ďalej
Nad poľskú časť Vysokých Tatier zavialo saharský prach. Prach zafarbil oblohu i sneh vo vyšších polohách.
(TASR)Dnes bude na Slovensku polojasno až oblačno, najvyššia denná teplota dosiahne 23 až 28 stupňov Celzia.
(SITA)