SME
  1. SME Minúta
  2. Svet
  3. Severná Kórea popiera dodávky zbraní do Ruska
23. 12. 2022
|
08:22
|
Svet

Severná Kórea popiera dodávky zbraní do Ruska

Severná Kórea poprela tvrdenia japonských médií, že dodáva zbrane pre Rusko. Pchjongjang súčasne odsúdil Spojené štáty za poskytovanie zbraní Ukrajine.

Pchjongjang v uplynulom období už viackrát poprel, že by bol niekedy poskytol Rusku zbrane či muníciu. Značne izolovaná Severná Kórea prisľúbila Rusku svoju podporu hneď na začiatku konfliktu, ktorý Moskva koncom februára rozpútala na Ukrajine.

Japonský denník Tókjó šimbun včera napísal, že Severná Kórea v novembri poslala muníciu – vrátane delostreleckých granátov – vlakom do Ruska a že v najbližších týždňoch sa očakávajú ďalšie dodávky. Denník sa pritom odvolal na správu juhokórejskej tlačovej agentúry Jonhap.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Medzičasom aj Washington včara uviedol, že Severná Kórea uskutočnila prvú dodávku zbraní pre súkromnú polovojenskú organizáciu známu ako Vagnerova skupina, ktorej žoldnieri bojujú na strane ruskej armády vo vojne rozpútanej Ruskom na Ukrajine. Táto dodávka bola aj uhradená. (TASR)

SkryťVypnúť reklamu

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine

22:19
Svet

Zelenskyj vyhlásil, že od Ruska potrebuje jasnú odpoveď na to, či prijme prímerie pre údery na civilné ciele. Čítaj ďalej

20:23
Svet

Trump v najbližších troch dňoch plánuje komentovať vojnu na Ukrajine a svoju sprostredkovateľskú snahu o jej ukončenie. Čítaj ďalej

19:06
Svet
Dôležité

Americkí, ukrajinskí a európski predstavitelia budú v stredu v Londýne rokovať o plánoch na prímerie. Čítaj ďalej

18:22
Svet

Britské spravodajské služby zaznamenali, že ruský vzdelávací systém sa stáva čoraz ideologickým. Čítaj ďalej

13:20
Svet

Ruská vláda postupne militarizuje ruskú spoločnosť, aby ospravedlnila inváziu na Ukrajinu, tvrdia americkí analytici. Čítaj ďalej

13:15
Svet
Dôležité

Trumpov mierový plán pre Ukrajinu obsahuje významné ústupky v prospech Ruska, píše Wall Street Journal. Čítaj ďalej

Zdroj TASR/AP
09:54
Svet

Súd v Moskve uložil Googlu pokutu za zverejnenie údajov o padlých ruských vojakoch. Zaplatiť má zhruba 40-tisíc eur.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
(TASR)
09:23
Svet

Ukrajinské letectvo hlási, že v noci zostrelilo 42 útočných dronov na severe, východe, juhu aj v centrálnej časti krajiny. Čítaj ďalej

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  2. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  3. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  4. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  5. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  6. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  1. Musí veda odpovedať na všetky naše otázky?
  2. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu
  3. Na Južnej triede pribudne nový mestotvorný projekt
  4. Prichádzajú investičné príležitosti s víziou aj výnosom
  5. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  6. EQUILIBRIO v Nivy Tower: S výhľadom a víziou
  7. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  8. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  1. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu 17 956
  2. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 13 529
  3. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 7 877
  4. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým 3 839
  5. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 3 157
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 2 499
  7. Na Južnej triede pribudne nový mestotvorný projekt 1 594
  8. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 1 550
SkryťZatvoriť reklamu