Isté nie je nič, tvrdí Heger pred rokovaním o podpore vlády
Prípadné rokovania o podpore vlády i so 76 poslancami budú pokračovať v januári. Medzi sviatkami prebiehať nebudú, povedal premiér Heger s tým, že Slovensko teraz potrebuje oddych a pokoj.
Prioritou bol rozpočet, teraz pokračovanie reforiem
V poslednom čase prebiehali rokovania s SaS najmä o rozpočte a nebol čas, aby spoločne rokovali o niečom inom.
"Dal som rozpočtu prioritu. Povedal som, že sa ideme rozprávať iba o rozpočte, aby sme ho schválili pred Vianocami," povedal dočasne poverený predseda vlády.
O podpore kabinetu v parlamente chce Heger rokovať so stranou SaS. "Ak si mám vybrať, či budem rokovať s Robertom Ficom, Petrom Pellegrinim, extrémistami alebo SaS, tak samozrejme, že budem rokovať s demokratmi," poznamenal.
O konkrétnych podmienkach podpory je podľa neho predčasné hovoriť. Ani prípadný odchod niektorého z ministrov nie je v tejto chvíli témou. "Najprv sa veci musia vykomunikovať za zavretými dverami," podotkol.
Hegerovým cieľom je mať reformnú, protikorupčnú vládu s jasným politickým smerovaním.
Isté nie je nič
Zároveň skonštatoval, že nemá žiadnu istotu, ako dopadnú rokovania o podpore vlády.
"Jedinú istotu, ktorú máme, je odhodlanie a chuť spolupracovať. Na to musíme vsádzať. Ak sa aj toto rozpadne, tak sme nepoučiteľní," povedal Heger.
Dodal, že urobí všetko pre to, aby sa nestalo to, čo v roku 2012, keď sa k moci opäť dostal Smer-SD.
Predseda vlády prednedávnom avizoval aj predstavenie vízie, ako vrátiť Slovensku a občanom nádej. "Predstavím ju detailne rozpracovanú v dohľadnom čase," poznamenal. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Pád vlády
Poslanci zo strany Demokrati nebudú hlasovať za otvorenie mimoriadnej schôdze. Juraj Šeliga ako hlavný dôvod uviedol návrh poslanca Tarabu, ktorý ohrozuje existenciu špeciálnej prokuratúry a vyzval hnutie OĽaNO, aby stiahlo podpisy.
(SME)Hoci sa predčasný koniec odchádzajúcej vlády spája najmä so slovom chaos, výstižné pomenovanie pre to, čoho sme boli svedkami, je aj „éra protikladov“. Matovič vyvolal čosi ako spoločenskú psychózu. Píše Matúš Ritomský.
(SME)Fico doteraz čerpal silu aj z predstavy časti voličov, že je lepší než hádavý amatér a strojca chaosu. Preto potrebuje byť v konflikte so všetkými, ktorí predstavujú demokratickú alternatívu, a útočí na Ódora, píše šéfredaktorka Beata Balogová.
(SME)Nevyhraňoval som sa dostatočne voči Igorovi Matovičovi, priznal Eduard Heger. v TV Markíza poznamenal, že si "hrýzol do jazyka", aby dokončili dôležité reformy a ochránili plán obnovy.
(TASR)Premiér Heger neodpovedal v TV Markíza na otázku, či nápad dosadiť Samuela Vlčana na miesto ministra pôdohospodárstva bola jeho iniciatíva. OĽaNO a Hegerova strana Demokrati sa počas týždňa obviňovali, koho bol Vlčan nominant.
(SME)Peter Pellegrini vysiela voličom signál, že by sa radšej mali vo voľbách prikloniť k jeho strane, než k Progresívnemu Slovensku. Líder Hlasu sa obáva, že progresívci by pre nedostatok skúseností mohli vládnuť podobne ako OĽaNO. Čítaj ďalej
Aby sa nepakovali podobné kauzy ako je tá ministra Vlčana, je potrebné zmeniť zákon, ktorý by vylúčil politického nominanta s obchodovaním so štátom, povedal premiér Heger v relácii Sobotné dialógy RTVS. Čítaj ďalej
Eduard Heger zhodnotil svoju vládu ako najreformnejšiu vôbec. Bolo to podľa neho najmä vďaka Plánu obnovy. "Je to moje dieťa a som na neho hrdý, pretože pomáha," povedal Heger na tlačovej konferencii, kde vymenováva úspechy vlády.
(SME)