Na rokovanie o novej 76-ke SaS neoslovili, máme jasné predstavy, ako ďalej, hovorí Sulík
Strana SaS tvrdí, že na rokovania o novej väčšine 76 poslancov ju nikto neoslovil. Zároveň hovorí o jasných predstavách, ako ďalej, zatiaľ ich nekonkretizuje. Počkať si chce na rokovania.
"Vyhlásenia Juraja Šeligu o novej 76-ke v parlamente sa zrejme netýkajú SaS, pretože nás nikto s rokovaniami neoslovil," uviedol v stanovisku strany šéf SaS Richard Sulík.
Zopakoval, že jeho strana urobila to, čo musela.
"Igor Matovič ako najväčší problém krajiny opustil vládu. Mohlo to byť už pred šiestimi mesiacmi a v tichosti, respektíve to mohlo byť bez pádu vlády, keby bola normálne podaná demisia," ozrejmil.

Na ďalšie kroky treba podľa Sulíka dohodu aj s ostatnými politickými stranami. "Máme jasné predstavy, ako ďalej, počkáme si však na rokovania. Následne budeme informovať verejnosť," skonštatoval.
Poslanec parlamentu zo strany Za ľudí Juraj Šeliga cez víkend avizoval, že pri rokovaniach nie sú ďaleko od novej 76-ky. Aktuálne je podľa jeho slov na strane SaS, ako sa k tomu postaví.
Rokovania o možnej novej väčšine v parlamente vedie podľa neho dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO). Finálnu dohodu Heger chce predstaviť v priebehu januára.
Predseda parlamentu a Sme rodina Boris Kollár povedal, že zatiaľ nevie o žiadnej novej 76-ke. Hegerovi v rokovaniach nebude brániť, stretnúť sa s ním má v pondelok. Podotkol však, že súčasná koalícia spolu nevedela fungovať, pripomenul hádky aj odchod SaS. Za "psychiatriu" označil to, ak vládu dajú dokopy "tí istí". (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Pád vlády
Poslanci zo strany Demokrati nebudú hlasovať za otvorenie mimoriadnej schôdze. Juraj Šeliga ako hlavný dôvod uviedol návrh poslanca Tarabu, ktorý ohrozuje existenciu špeciálnej prokuratúry a vyzval hnutie OĽaNO, aby stiahlo podpisy.
(SME)Hoci sa predčasný koniec odchádzajúcej vlády spája najmä so slovom chaos, výstižné pomenovanie pre to, čoho sme boli svedkami, je aj „éra protikladov“. Matovič vyvolal čosi ako spoločenskú psychózu. Píše Matúš Ritomský.
(SME)Fico doteraz čerpal silu aj z predstavy časti voličov, že je lepší než hádavý amatér a strojca chaosu. Preto potrebuje byť v konflikte so všetkými, ktorí predstavujú demokratickú alternatívu, a útočí na Ódora, píše šéfredaktorka Beata Balogová.
(SME)Nevyhraňoval som sa dostatočne voči Igorovi Matovičovi, priznal Eduard Heger. v TV Markíza poznamenal, že si "hrýzol do jazyka", aby dokončili dôležité reformy a ochránili plán obnovy.
(TASR)Premiér Heger neodpovedal v TV Markíza na otázku, či nápad dosadiť Samuela Vlčana na miesto ministra pôdohospodárstva bola jeho iniciatíva. OĽaNO a Hegerova strana Demokrati sa počas týždňa obviňovali, koho bol Vlčan nominant.
(SME)Peter Pellegrini vysiela voličom signál, že by sa radšej mali vo voľbách prikloniť k jeho strane, než k Progresívnemu Slovensku. Líder Hlasu sa obáva, že progresívci by pre nedostatok skúseností mohli vládnuť podobne ako OĽaNO. Čítaj ďalej
Aby sa nepakovali podobné kauzy ako je tá ministra Vlčana, je potrebné zmeniť zákon, ktorý by vylúčil politického nominanta s obchodovaním so štátom, povedal premiér Heger v relácii Sobotné dialógy RTVS. Čítaj ďalej
Eduard Heger zhodnotil svoju vládu ako najreformnejšiu vôbec. Bolo to podľa neho najmä vďaka Plánu obnovy. "Je to moje dieťa a som na neho hrdý, pretože pomáha," povedal Heger na tlačovej konferencii, kde vymenováva úspechy vlády.
(SME)