Heger upokojuje podnikateľov, dostanú nové nižšie zálohové faktúry
Vláda bude riešiť vysoké zálohové platby za energie na pondelkovom rokovaní. Na sociálnej sieti o tom informoval premiér Heger. V statuse tvrdí, že štát už túto situáciu vyriešil.
„Podnikatelia dostanú nové nižšie zálohové faktúry. Aj dnes sme rokovali s rezortom hospodárstva o novej požiadavke na kompenzovanie vysokých zálohových faktúr za energie," uviedol.
Predseda hospodárskeho parlamentného výboru Kremský ešte vo štvrtok zverejnil informácie, podľa ktorých by dodávatelia elektriny a plynu mali firmám a inštitúciám stiahnuť a stornovať poslané faktúry s vysokými sumami.
Namiesto nich by mali vydať nové, kde bude zastropovaná cena 199 eur za megawatthodinu pri silovej elektrine a 99 eur za megawatthodinu pri plyne.
Vláda a ministerstvo hospodárstva sa dostali pod paľbu kritiky za neriešenie vysokých regulovaných cien energií pre malých podnikateľov. Niekoľkonásobné zvýšenie zálohových faktúr na energie už niektoré firmy donútilo ohlásiť prepúšťanie a zatváranie prevádzok.
Ďalšie príspevky z rubriky: Ekonomika
Situácia na čerpacích staniciach je pre slovenských vodičov priaznivá, analytici očakávajú ďalší pokles cien palív.
(SITA)Zásoby plynu na Ukrajine sú na historickom minime. Je možné, že Kyjev bude nútený dovážať vysoké objemy. Čítaj ďalej
Počet zahraničných turistov v USA klesol v marci medziročne o viac než desatinu. Turizmu hrozia škody v miliardách dolárov.
(TASR)Volkswagen by mohla časť výroby vozidiel značky Audi presunúť do USA. Cieľom je vyhnúť sa americkým clám.
(TASR)Vývoz švajčiarskych hodiniek na kľúčový americký trh vzrástol v marci o takmer 14 percent.
(TASR)Ceny nehnuteľností rástli na začiatku roka pomalšie. Výraznejšie stúpli v Prešove, Trnave a druhom bratislavskom obvode.
(TASR)Nealkoholické pivá sú v Nemecku čoraz úspešnejšie, spotreba klasického piva v krajine dlhšiu dobu klesá.
(TASR)Na obchodnú vojnu s USA doplatia v Číne milióny zamestnancov. Pracovnú silu v už vyčerpáva znižovanie platov a prepúšťanie.
(TASR)