Matovičov podpis pod novou väčšinou v parlamente zatiaľ chýba, tvrdí Heger
Igor Matovič sa pod novú 76-ku zatiaľ nepodpísal, povedal premiér Eduard Heger, podľa ktorého diskusia o podpore vlády dostáva nesprávny smer.
Podľa Hegera je dôležitá na to, aby sa vedela doručiť ľudom pomoc, ktorá je pripravená v rozpočte, na čo je podľa neho potrebná stabilita v parlamente.
Heger rokoval s Majerským aj Alianciou
Heger tiež nateraz vyvrátil diskusie o spájaní strán. Uviedol, že zatiaľ nehovoril o spájaní strán, ale o vzájomnej spolupráci, a preto sa momentálne nedajú vyslovovať žiadne závery.
„Je dôležité, aby sme hľadali jednotu a spoluprácu, a preto sa stretávam so zástupcami jednotlivých politických strán," vysvetlil.
Dočasne poverený premiér informoval, že sa stretol aj s Milanom Majerským (KDH), s Veronikou Remišovou (Za ľudí) a tiež so zástupcom Aliancie. Rokovania podľa jeho slov prebiehajú ďalej s cieľom budovať jednotu a spoluprácu.
„Spoločne musíme zabrániť návratu Róberta Fica a jeho dvojčaťa Petra Pellegriniho, ktorí v roku 2012, keď prišli späť k moci, zastavili všetky reformy. Preto sa Slovensko začalo vzďaľovať vyspelým krajinám. Zároveň vydali orgány činné v trestnom konaní nitrianskej mafii. Nielenže sa veci nevyšetrovali, ale zamietli sa pod koberec," zdôvodnil Heger.
KDH je za spájanie konzervatívcov
Majerský po rokovaní povedal, že jeho hnutie chce ponúknuť a vytvoriť priestor pre konzervatívneho voliča.
"KDH je hodnotovo ukotvená strana, ktorá chce postaviť možnú spoluprácu na troch hlavných základoch: konzervatívnom, odbornom a demokratickom," uviedol v stanovisku, ktoré zaslala hovorkyňa KDH Lenka Halamová.
KDH podľa Majerského vždy poukazovalo na potrebu spájania a netrieštenia síl. "Preto budeme pokračovať v rokovaní s odborníkmi a konzervatívnymi osobnosťami, aby sme nedopustili prepadnutie žiadneho hlasu," uzavrel. (SITA, TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Pád vlády
Poslanci zo strany Demokrati nebudú hlasovať za otvorenie mimoriadnej schôdze. Juraj Šeliga ako hlavný dôvod uviedol návrh poslanca Tarabu, ktorý ohrozuje existenciu špeciálnej prokuratúry a vyzval hnutie OĽaNO, aby stiahlo podpisy.
(SME)Hoci sa predčasný koniec odchádzajúcej vlády spája najmä so slovom chaos, výstižné pomenovanie pre to, čoho sme boli svedkami, je aj „éra protikladov“. Matovič vyvolal čosi ako spoločenskú psychózu. Píše Matúš Ritomský.
(SME)Fico doteraz čerpal silu aj z predstavy časti voličov, že je lepší než hádavý amatér a strojca chaosu. Preto potrebuje byť v konflikte so všetkými, ktorí predstavujú demokratickú alternatívu, a útočí na Ódora, píše šéfredaktorka Beata Balogová.
(SME)Nevyhraňoval som sa dostatočne voči Igorovi Matovičovi, priznal Eduard Heger. v TV Markíza poznamenal, že si "hrýzol do jazyka", aby dokončili dôležité reformy a ochránili plán obnovy.
(TASR)Premiér Heger neodpovedal v TV Markíza na otázku, či nápad dosadiť Samuela Vlčana na miesto ministra pôdohospodárstva bola jeho iniciatíva. OĽaNO a Hegerova strana Demokrati sa počas týždňa obviňovali, koho bol Vlčan nominant.
(SME)Peter Pellegrini vysiela voličom signál, že by sa radšej mali vo voľbách prikloniť k jeho strane, než k Progresívnemu Slovensku. Líder Hlasu sa obáva, že progresívci by pre nedostatok skúseností mohli vládnuť podobne ako OĽaNO. Čítaj ďalej
Aby sa nepakovali podobné kauzy ako je tá ministra Vlčana, je potrebné zmeniť zákon, ktorý by vylúčil politického nominanta s obchodovaním so štátom, povedal premiér Heger v relácii Sobotné dialógy RTVS. Čítaj ďalej
Eduard Heger zhodnotil svoju vládu ako najreformnejšiu vôbec. Bolo to podľa neho najmä vďaka Plánu obnovy. "Je to moje dieťa a som na neho hrdý, pretože pomáha," povedal Heger na tlačovej konferencii, kde vymenováva úspechy vlády.
(SME)