Poslanci György Gyimesi a Peter Pollák ml. neuvažujú o odchode z hnutia
Poslanci parlamentu za hnutie OĽaNO György Gyimesi a Peter Pollák ml. neuvažujú o odchode z hnutia. Dočasne poverený minister obrany Naď nevylúčil, že by spolu s dočasne povereným premiérom Hegerom mohli odísť z OĽaNO.
Gyimesi pre agentúru SITA uviedol, že za žiadnych okolností odchod neplánuje a svoju budúcnosť po boku Hegera v liberálnej strane nevidí.
Poslanec Pollák ml. pre agentúru SITA povedal, že je lojálny predovšetkým k ľuďom, ktorí mu dali hlasy.

„Dostal som ich dostatok, aby som cítil zodpovednosť dotiahnuť témy, s ktorými som kandidoval s hnutím OĽaNO, do konca. Hnutie a najmä jeho pevné gro bolo, je a bude pre mňa garanciou nielen boja proti chudobe či korupcii, ale aj za sociálnu politiku a proreformné riešenie s Rómami v oblastiach, kde máme rozobraté návrhy zákonov," tvrdí Pollák ml.
Podľa Naďa „všetko je hre“ a na stole sú rôzne alternatívy. Pripustil, že má svoj názor na štýl politiky svojho straníckeho šéfa Igora Matoviča.
„Môj názor je iný na to, ako sa má robiť politika a kde by mali byť priority, najmä v ostatnom období,“ povedal. Zároveň však dodal, že s ním nemá žiadny osobný konflikt a ľudsky si ho váži.
Spolu s Eduardom Hegerom hľadá riešenie, ktoré bude smerovať k tomu, aby si volič mal z čoho vyberať v nasledujúcich voľbách do Národnej rady SR. Uviedol, že sa veľa rozpráva nielen s povereným premiérom, ale aj s inými ľuďmi.
Naď zároveň pre Denník N povedal, že by ho musel Matovič zviazať, aby v OĽaNO ostal, keďže hnutie sa profiluje zásadne konzervatívne.
„Navyše, keď sú tam ľudia ako Gyimesi, ktorý spochybňuje našu zahraničnú politiku a ktorý podľa mňa úplne uletel a naozaj ma čím ďalej, tým viac motivuje, aby som z tej vlády odišiel a dal ho z parlamentu preč, keďže je môj náhradník," dodal dočasne poverený minister obrany. (SITA)
Ďalšie príspevky na tému: Pád vlády
Poslanci zo strany Demokrati nebudú hlasovať za otvorenie mimoriadnej schôdze. Juraj Šeliga ako hlavný dôvod uviedol návrh poslanca Tarabu, ktorý ohrozuje existenciu špeciálnej prokuratúry a vyzval hnutie OĽaNO, aby stiahlo podpisy.
(SME)Hoci sa predčasný koniec odchádzajúcej vlády spája najmä so slovom chaos, výstižné pomenovanie pre to, čoho sme boli svedkami, je aj „éra protikladov“. Matovič vyvolal čosi ako spoločenskú psychózu. Píše Matúš Ritomský.
(SME)Fico doteraz čerpal silu aj z predstavy časti voličov, že je lepší než hádavý amatér a strojca chaosu. Preto potrebuje byť v konflikte so všetkými, ktorí predstavujú demokratickú alternatívu, a útočí na Ódora, píše šéfredaktorka Beata Balogová.
(SME)Nevyhraňoval som sa dostatočne voči Igorovi Matovičovi, priznal Eduard Heger. v TV Markíza poznamenal, že si "hrýzol do jazyka", aby dokončili dôležité reformy a ochránili plán obnovy.
(TASR)Premiér Heger neodpovedal v TV Markíza na otázku, či nápad dosadiť Samuela Vlčana na miesto ministra pôdohospodárstva bola jeho iniciatíva. OĽaNO a Hegerova strana Demokrati sa počas týždňa obviňovali, koho bol Vlčan nominant.
(SME)Peter Pellegrini vysiela voličom signál, že by sa radšej mali vo voľbách prikloniť k jeho strane, než k Progresívnemu Slovensku. Líder Hlasu sa obáva, že progresívci by pre nedostatok skúseností mohli vládnuť podobne ako OĽaNO. Čítaj ďalej
Aby sa nepakovali podobné kauzy ako je tá ministra Vlčana, je potrebné zmeniť zákon, ktorý by vylúčil politického nominanta s obchodovaním so štátom, povedal premiér Heger v relácii Sobotné dialógy RTVS. Čítaj ďalej
Eduard Heger zhodnotil svoju vládu ako najreformnejšiu vôbec. Bolo to podľa neho najmä vďaka Plánu obnovy. "Je to moje dieťa a som na neho hrdý, pretože pomáha," povedal Heger na tlačovej konferencii, kde vymenováva úspechy vlády.
(SME)