Havária autobusu na západe Turecka si vyžiadala osem mŕtvych a desiatky zranených
Havária autobusu na západe Turecka si vyžiadala osem mŕtvych a 42 zranených, traja sú vo vážnom stave. Dopravný autobus na ceste z vyšiel z vozovky a následne sa prevrátil.
Guvernér provincie Afyonkarahisar médiám spresnil, že autobus bol na ceste z provincie Diyarbakir do mesta Bodrum (starovekého Halikarnassu) na pobreží Egejského mora.
Tureckej oficiálnej tlačovej agentúre Anadolu jeden z cestujúcich, ktorý pri havárii utrpel zlomeninu ruky, priblížil, že práve zaspával, keď zrazu pocítil, ako autobuds "letí".
Vozidlo prevádzkovala spoločnosť s názvom Star Has Diyarbakir.
Pri dopravných nehodách na nie vždy starostlivo udržiavaných tureckých cestách zomrie podľa odhadov Svetovej zdravotníckej organizácie ročne až okolo tisícky ľudí.
K vysokej nehodovosti v Turecku prispieva aj nekoordinovaný štýl šoférovania a nedodržiavanie pravidiel bezpečnosti na cestách. (TASR)
Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
Nálety amerických síl na jemenské hlavné mesto Saná v noci na pondelok si vyžiadali najmenej 12 mŕtvych a 30 zranených, uviedlo tamojšie ministerstvo zdravotníctva. Čítaj ďalej
Americký minister obrany Pete Hegseth vytvoril ďalšiu četovaciu skupinu v aplikácii Signal, v ktorej šíril podrobnosti o marcových útokoch na Jemen, informoval v nedeľu denník The New York Times. Čítaj ďalej
Salvádorský prezident Nayib Bukele v nedeľu navrhol svojmu venezuelskému náprotivkovi Nicolásovi Madurovi dohodu o výmene väzňov. Čítaj ďalej
Izraelská vláda zrušila vopred schválené víza pre 27 francúzskych zákonodarcov a miestnych predstaviteľov dva dni predtým, ako mala v nedeľu začať ich návšteva Izraela a palestínskych území. Čítaj ďalej
Americké štáty Louisiana, Virgínia a Missouri v uplynulých dňoch hlásili prvé prípady osýpok v tomto roku. Čítaj ďalej
Trump dúfa, že Rusko a Ukrajina sa počas najbližších dní dohodnú a následne začnú vo veľkom obchodovať s USA. Čítaj ďalej
Zelenskyj navrhol Rusku zastavenie útokov zacielených na civilnú infraštruktúru, a to najmenej na 30 dní. Čítaj ďalej
Americké ministerstvo zahraničných vecí by uvítalo predĺženie veľkonočného prímeria vo vojne na Ukrajine. Čítaj ďalej