Zelenskyj oficiálne požiadal Hegera o dodanie stíhačiek MiG-29
Ukrajinský prezident Zelenskyj oficiálne požiadal dočasne povereného premiéra Hegera o dodanie stíhačiek MiG-29. Slovensko podľa Hegera urobí maximum, aby tejto požiadavke vyhovelo.
"Hovorili sme o vojenskej aj humanitárnej pomoci, ktoré nám Slovensko poskytlo. Ďakujem vám za pomoc, rovnako aj za prístup k odídencom z Ukrajiny," povedal Zelenskyj premiérovi.
Dodal, že sa rozprávali aj o ochrane ukrajinského neba a o potrebe dodávok západných stíhačiek. "Požiadal som pána premiéra, aby nám v tomto smere pomohol," vyhlásil Zelenskyj.
Heger odvetil, že na jeho požiadavke bude Slovensko pracovať. "Je nielen v našom záujme, ale v záujme celej Európy aby sme vám pomohli," povedal Heger. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Maďarsko je súčasťou Putinovho tímu, tvrdí estónsky minister zahraničia Tsahkna. Čítaj ďalej
Ukrajinci zajali dvoch čínskych občanov, ktorí bojovali v ruskej armáde proti Ukrajine, uviedol Zelenskyj. Čítaj ďalej
Ukrajinské úrady zadržali muža podozrivého z vraždy a plánovania útokov na príkaz Ruska. Čítaj ďalej
Rusko od začiatku rokovaní o prímerí zintenzívnilo dvojnásobne útoky dronmi, ukazuje analýza The Telegraph. Čítaj ďalej
Bývalý ukrajinský generál Zalužnyj potvrdil existenciu operačného centra na pomoc Kyjevu vo Wiesbadene. Čítaj ďalej
Rusko do útoku na Ukrajinu nasadilo menej ako 50 dronov, tvrdí Ukrajina. Väčšinu sa podarilo zostreliť. Čítaj ďalej
Delegácia belgickej vlády na Ukrajine rokuje o spolupráci v obrannom priemysle. Čítaj ďalej
Rusko a Bielorusko neboli pozvané Nemeckom na oslavy oslobodenia koncentračných táborov. Čítaj ďalej