Šipoš vytkol Progresívnemu Slovensku, že nevylučuje Hlas zo spolupráce
Michal Šipoš z OĽaNO vytkol lídrovi Progresívneho Slovenska, že rezolútne neodmieta spoluprácu s Hlasom. Šimečka kontroval, že žiadne dohody neexistujú a s Petrom Pellegrinim sa doteraz nestretol.
Šimečka doplnil, že svojich voličov budú o povolebných krokoch informovať až neskôr, keď bude jasnejšie, aké programy a témy bude Hlas a ostatné politické strany presadzovať. Šipošovi v relácii Na telo v TV Markíza odkázal, že súčasné populistické konanie OĽaNO je nezodpovedné
Šipoš sa bránil, že hnutie v najbližších dňoch predstaví opatrenia, ktoré dokážu vykryť navrhnutých 500 eur za účasť na voľbách. Vyhol sa odpovedi, či by OĽaNO odstavilo Eduarda Hegera z postu premiéra, ak sa Heger rozhodne hnutie opustiť.
Matúš Šutaj Eštok z Hlasu otázku a povolebnej spolupráci so Smerom alebo Progresívnym Slovenskom odbil tým, že o zložení vlády rozhodnú občania. Vylúčil spoluprácu len s ĽSNS a OĽaNO.
Šimečka by si vedel predstaviť spoluprácu s OĽaNO, ale nie pod vedením Igora Matoviča. (SME)
Ďalšie príspevky na tému: Voľby 2023
Narušenie demokracie pomocou AI počas vlaňajších volieb je varovným príkladom pre voľby na celom svete, upozorňuje WEF.
(SITA)Cynická obluda: Najpodstatnejšou udalosťou roka 2023 boli u nás parlamentné voľby. Veľa sa o nich popísalo, podiskutovalo aj poanalyzovalo. Tu to máte všetko v jednom obrázku z októbra.
(SME)Politické strany dostanú za výsledky tohtoročných volieb príspevok vo výške 92,87 milióna eur. Príspevok si rozdelí osem strán a jedna koalícia, ktoré vo voľbách dosiahli aspoň tri percentá hlasov.
(TASR)Cynická obluda: Dôchodcovskí voliči Smeru boli tí najnahnevanejší, pokiaľ išlo o to, že Slovensko pomáha Ukrajine. Chceli, aby radšej tie peniaze skončili v ich peňaženkách. Takže teraz budú môcť pocítiť efekt svojich rozhodnutí na vlastnej koži.
(SME)Voľby do Národnej rady by v novembri vyhrala strana Smer so ziskom 24 percent hlasov. Nasleduje Progresívne Slovensko s 19,1 percenta a Hlas s 15,1 percenta. Vyplýva to z volebného modelu agentúry Ipsos pre Denník N.
(TASR)Tohtoročné parlamentné voľby boli historicky najdrahšie. Strany do predvolebnej kampane vložili celkom 26,8 milióna eur, čo je o tri milióny viac ako vo voľbách roku 2020, ktoré boli doteraz najdrahšími.
(SITA)Voľby sú vo viacerých smeroch vhodnou príležitosťou na zhodnotenie politickej situácie v krajine. Dáta z volieb majú oproti prieskumom výhodu v tom, že ukazujú skutočné rozhodovanie občanov. Píše politológ Michal Ovádek.
(SME)Odliv kvalitných štátnych úradníkov zo štátnej správy a odliv mozgov zo Slovenska môže byť najväčší dôsledok týchto volieb. O tom, ale aj o ďalších veciach diskutovali Lívia Vašáková a Ivan Mikloš v Rozhovoroch ZKH.