Miroslav Kollár nerozumie postoju Mikuláša Dzurindu
Miroslav Kollár tvrdí, že o odchode Dzurindu a jeho tímu z projektu Modrej koalície nevedel. "Nerozumiem postoju Mikuláša Dzurindu," povedal s tým, že je sklamaný a šokovaný. Rozhovory o spájaní podľa Kollára pokračujú, v utorok rokuje s tímom premiéra Eduarda Hegera.
Stanovisko Kollára o sklamaní z rozhodnutia tímu okolo Mikuláša Dzurindu nepokračovať v ďalšej spolupráci poslal médiám Kollárov asistent Martin Kvetko. "My sme od neho (Dzurindu, pozn. red.) žiadne oficiálne oznámenie o jeho odchode z projektu Modrej koalície doteraz nedostali," uvádzal v stanovisku Kollár. Jeho asistent Kvetko je pritom v rámci spoločného projektu vedený ako člen Dzurindovho tímu. Redakcii sa s ním zatiaľ spojiť nepodarilo.
"My ideme presne podľa memoranda a dohodnutého scenára spájania stredopravých politických síl. Premenovali sme stranu, komunikujeme o stanovách a príprave snemu v marci. A rokujeme s ďalšími možnými politickými partnermi," vyhlásil v reakcii Kollár.
Naposledy podľa jeho slov komunikovali s Dzurindom v nedeľu, kde mu Kollár avizoval, že ho tento týždeň čaká spoločné stretnutie s "ďalšími áčkovými politikmi o spájaní". Večer má rokovať s premiérom Hegerom a cez týždeň plánuje predsedníctvo, na ktorom majú riešiť detaily zvolania snemu.
"Som presvedčený, že len spoluprácou proeuópskych demokratov na jednej spoločnej kandidátke môžeme zabrániť prepadnutiu voličských hlasov a možnému zvratu v demokratickej a európskej budúcnosti Slovenska. Preto budeme pokračovať v spoločných rokovaniach s cieľom pripraviť širokú kandidátku, ktorá dá ľuďom nádej na slušnú proeurópsku politiku. Verím, že vo finále bude na palube tohto spájania aj sám Mikuláš Dzurinda," uviedol Kollár.
Ďalšie príspevky na tému: Voľby 2023
Narušenie demokracie pomocou AI počas vlaňajších volieb je varovným príkladom pre voľby na celom svete, upozorňuje WEF.
(SITA)Cynická obluda: Najpodstatnejšou udalosťou roka 2023 boli u nás parlamentné voľby. Veľa sa o nich popísalo, podiskutovalo aj poanalyzovalo. Tu to máte všetko v jednom obrázku z októbra.
(SME)Politické strany dostanú za výsledky tohtoročných volieb príspevok vo výške 92,87 milióna eur. Príspevok si rozdelí osem strán a jedna koalícia, ktoré vo voľbách dosiahli aspoň tri percentá hlasov.
(TASR)Cynická obluda: Dôchodcovskí voliči Smeru boli tí najnahnevanejší, pokiaľ išlo o to, že Slovensko pomáha Ukrajine. Chceli, aby radšej tie peniaze skončili v ich peňaženkách. Takže teraz budú môcť pocítiť efekt svojich rozhodnutí na vlastnej koži.
(SME)Voľby do Národnej rady by v novembri vyhrala strana Smer so ziskom 24 percent hlasov. Nasleduje Progresívne Slovensko s 19,1 percenta a Hlas s 15,1 percenta. Vyplýva to z volebného modelu agentúry Ipsos pre Denník N.
(TASR)Tohtoročné parlamentné voľby boli historicky najdrahšie. Strany do predvolebnej kampane vložili celkom 26,8 milióna eur, čo je o tri milióny viac ako vo voľbách roku 2020, ktoré boli doteraz najdrahšími.
(SITA)Voľby sú vo viacerých smeroch vhodnou príležitosťou na zhodnotenie politickej situácie v krajine. Dáta z volieb majú oproti prieskumom výhodu v tom, že ukazujú skutočné rozhodovanie občanov. Píše politológ Michal Ovádek.
(SME)Odliv kvalitných štátnych úradníkov zo štátnej správy a odliv mozgov zo Slovenska môže byť najväčší dôsledok týchto volieb. O tom, ale aj o ďalších veciach diskutovali Lívia Vašáková a Ivan Mikloš v Rozhovoroch ZKH.