Požiar v historickom centre Banskej Štiavnice poškodil viaceré objekty (Súhrn)
Na námestí v Banskej Štiavnici vypukol v sobotu požiar v jednej z historických budov. Popoludní sa rozsiahly požiar podarilo zastabilizovať. Hasiace práce pokračujú aj v noci. Príčinu požiaru vyšetrujú. Prečítajte si súhrn dňa.
- Historické centrum mesta Banská Štiavnica je pre verejnosť až do odvolania uzatvorené.
- Rozsiahly požiar likvidovali profesionálni aj dobrovoľní hasiči, takisto vojaci a dobrovoľníci.
- Na mieste boli viacerí členovia vlády aj dočasne poverený premiér Eduard Heger. Deklaroval, že vláda urobí všetko preto, aby dala zničené budovy do pôvodného stavu.
- Vládny kabinet bude mať k požiaru podľa Hegera separátne rokovanie.
- Viacerí politici vrátane prezidentky SR Zuzany Čaputovej a predsedu parlamentu Borisa Kollára vyjadrili ľútosť nad požiarom a poďakovali za pomoc pri jeho hasení.
- Primátorka Banskej Štiavnice Nadežda Babiaková verí, že i napriek veľkým škodám spôsobených požiarom sa pamiatkovým budovám v centre mesta podarí vrátiť ich pôvodnú krásu.
- Kontrolné chemické laboratórium civilnej ochrany v Slovenskej Ľupči doteraz nezaznamenalo nebezpečné hodnoty v ovzduší v dôsledku požiaru.
- Český minister zahraničných vecí Jan Lipavský ponúkol Slovensku pomoc pri hasení požiaru.
Ďalšie príspevky z rubriky: Domov
Aj v koalícii sa platí transakčná daň. Kto ju platiť nechce, v žiadnej koalícii nebude, píše Peter Tkačenko.
(SME)Tlačová konferencia hnutia PS o zákone o mimovládkach.
Cynická obluda: Minister Kamenický obhajuje zotrvanie transakčnej dane.
(SME)Slovensko mrhá potenciálom a talentmi, upozornil líder PS Šimečka pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov.
(SME)Tlačová konferencia hnutia Progresívne Slovensko pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov.
Juraj Cintula, obvinený v prípade minuloročného atentátu na premiéra Fica, ostáva vo väzbe.
(TASR)Opozícia kritizuje novelu o neziskových organizáciách. Hovorí o šikane organizácií a vyzýva na jej stiahnutie z rokovania.
Listujúc v novinách mám pocit, že Slovensko sa nadobro zbláznilo, píše Veronika Šikulová.
(SME)