Nočný nálet na Kyjev sa zaobišiel bez obetí
Nočný nálet na Kyjev sa zaobišiel bez obetí, skoro všetky drony boli zostrelené, tvrdia úrady. Podľa šéfa vojenskej správy mesta Serhija Popka útočilo Rusko 13 bezpilotnými lietadlami Šahíd, z ktorých sa podarilo zostreliť 12.
Požiar v jednej z kyjevských štvrtí podľa Popka spôsobil práve zostrelený nepriateľský dron iránskej výroby. Požiar hasiči uhasili a nikto podľa predbežných informácií nebol zranený, uviedol starosta Vitalij Kličko na sociálnej sieti.
Denník Ukrajinska pravda predtým na svojom webe napísal, že v hlavnom meste bolo počuť najmenej šesť výbuchov.
"Deje sa to, čo vždy: Nepriateľ čas od času útočí na Ukrajinu Šahídmi. Útočí zo severu a z juhovýchodu," povedal plukovník Jurij Ihnať v narážke na drony iránskej výroby, ktoré ruské jednotky vypúšťajú zvyčajne z Brjanskej oblasti a z východného pobrežia Azovského mora.
"Ak počujete výbuchy, môže to svedčiť o paľbe protivzdušnej obrany," dodal hovorca a nabádal obyvateľstvo, aby sa riadilo pravidlami bezpečnosti, teda po vyhlásení leteckého poplachu zotrvalo v krytoch až do odvolania.
V Kyjeve a okolí bol poplach medzičasom zrušený.
(ČTK)Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Zelenskyj vyhlásil, že od Ruska potrebuje jasnú odpoveď na to, či prijme prímerie pre údery na civilné ciele. Čítaj ďalej
Trump v najbližších troch dňoch plánuje komentovať vojnu na Ukrajine a svoju sprostredkovateľskú snahu o jej ukončenie. Čítaj ďalej
Americkí, ukrajinskí a európski predstavitelia budú v stredu v Londýne rokovať o plánoch na prímerie. Čítaj ďalej
Britské spravodajské služby zaznamenali, že ruský vzdelávací systém sa stáva čoraz ideologickým. Čítaj ďalej
Ruská vláda postupne militarizuje ruskú spoločnosť, aby ospravedlnila inváziu na Ukrajinu, tvrdia americkí analytici. Čítaj ďalej
Trumpov mierový plán pre Ukrajinu obsahuje významné ústupky v prospech Ruska, píše Wall Street Journal. Čítaj ďalej
Súd v Moskve uložil Googlu pokutu za zverejnenie údajov o padlých ruských vojakoch. Zaplatiť má zhruba 40-tisíc eur.
(TASR)Ukrajinské letectvo hlási, že v noci zostrelilo 42 útočných dronov na severe, východe, juhu aj v centrálnej časti krajiny. Čítaj ďalej