Pellegrini odmietol špekulácie o koalícii so SaS a PS, strana chce pri voľbách robiť paralelné sčítavanie hlasov
Strana Hlas má v pláne robiť pri septembrových voľbách paralelné sčítavanie hlasov, uviedol to Pellegrini na tlačovej besede. Cieľom by malo byť uistenie sa, že pri sčítaní nedošlo k nejakej chybe.
Líder strany Pellegrini tiež odmietol, že sa chystá vytvoriť povolebnú koalíciu so stranou SaS a mimoparlamentným hnutím Progresívne Slovensko. Takéto tvrdenia označil za klamstvo.
"Hlas pôjde vlastnou cestou. Slovensko sa už nemôže vrátiť naspäť, musí sa pozerať dopredu," povedal Pellegrini vo videu na sociálnej sieti. Jeho strana sa nechce dopredu spájať so stranami, ktoré sú zodpovedné za dnešný marazmus a chaos na Slovensku.
"Logicky, že tam spadá OĽaNO, ktoré sme aj definitívne ako strana vylúčili. Takisto si asi ťažko viem predstaviť spoluprácu s Eduardom Hegerom, ktorý ešte aj dnes v priamom prenose devastuje túto krajinu," doplnil líder Hlasu. Veľký výkričník mu svieti aj pri SaS, ktorá ani v jednej vláde nevydržala celé volebné obdobie.

Pellegrini tiež na tlačovej konferencii kritizoval predstaviteľov dočasne poverenej vlády a koalície za to, že sa neschvaľujú návrhy, ktoré by pomohli ľuďom pri zdražovaní. Dodal, že jeho stranícky kolega Erik Tomáš predložil pozmeňujúci návrh, ktorým by sa garantovala seniorom mimoriadna valorizácia dôchodkov od 1. júla. Zatiaľ sa o návrhu nerokovalo.
Spomenul tiež návrh poslancov z Hlasu o tom, aby rodičia dostávali kompenzáciu, pokiaľ sa im nepodarí umiestniť dieťa do materskej školy z kapacitných dôvodov. Návrh prešiel do druhého čítania. Pellegrini odmieta kritiku dočasne povereného premiéra Hegera, že ide o nesystémový návrh.
Dočasne poverená vláda sa podľa Pellegriniho "vykašľala" na ľudí a ukazuje sa, že sa venuje predvolebnej kampani. Do septembrových volieb sa podľa neho vystavujeme "legislatívnej kalamite", keďže každé hlasovanie v parlamente je nepredvídateľné. (SITA, TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Voľby 2023
Narušenie demokracie pomocou AI počas vlaňajších volieb je varovným príkladom pre voľby na celom svete, upozorňuje WEF.
(SITA)Cynická obluda: Najpodstatnejšou udalosťou roka 2023 boli u nás parlamentné voľby. Veľa sa o nich popísalo, podiskutovalo aj poanalyzovalo. Tu to máte všetko v jednom obrázku z októbra.
(SME)Politické strany dostanú za výsledky tohtoročných volieb príspevok vo výške 92,87 milióna eur. Príspevok si rozdelí osem strán a jedna koalícia, ktoré vo voľbách dosiahli aspoň tri percentá hlasov.
(TASR)Cynická obluda: Dôchodcovskí voliči Smeru boli tí najnahnevanejší, pokiaľ išlo o to, že Slovensko pomáha Ukrajine. Chceli, aby radšej tie peniaze skončili v ich peňaženkách. Takže teraz budú môcť pocítiť efekt svojich rozhodnutí na vlastnej koži.
(SME)Voľby do Národnej rady by v novembri vyhrala strana Smer so ziskom 24 percent hlasov. Nasleduje Progresívne Slovensko s 19,1 percenta a Hlas s 15,1 percenta. Vyplýva to z volebného modelu agentúry Ipsos pre Denník N.
(TASR)Tohtoročné parlamentné voľby boli historicky najdrahšie. Strany do predvolebnej kampane vložili celkom 26,8 milióna eur, čo je o tri milióny viac ako vo voľbách roku 2020, ktoré boli doteraz najdrahšími.
(SITA)Voľby sú vo viacerých smeroch vhodnou príležitosťou na zhodnotenie politickej situácie v krajine. Dáta z volieb majú oproti prieskumom výhodu v tom, že ukazujú skutočné rozhodovanie občanov. Píše politológ Michal Ovádek.
(SME)Odliv kvalitných štátnych úradníkov zo štátnej správy a odliv mozgov zo Slovenska môže byť najväčší dôsledok týchto volieb. O tom, ale aj o ďalších veciach diskutovali Lívia Vašáková a Ivan Mikloš v Rozhovoroch ZKH.