Meteorológovia upozorňujú na poľadovicu a silný vietor, vydal výstrahy
Meteorológovia upozorňujú pred vetrom, poľadovicou, snehovými jazykmi a závejmi. Pre viaceré oblasti vydali výstrahy prvého stupňa.
Výstraha pred poľadovicou platí od nedele od 22.00 h pre väčšinu Žilinského a Prešovského kraja, ako aj pre okresy Brezno, Gelnica, Spišská Nová Ves.
So silným vetrom treba v nedeľu podvečer rátať najmä v Košickom a Trnavskom kraji, výstraha platí aj pre viaceré okresy Nitrianskeho a Trenčianskeho kraja. Meteorológovia upozorňujú, že miestami môže vietor v nárazoch dosahovať rýchlosť až do 70 kilometrov za hodinu.
Snehové jazyky a záveje sa môžu vyskytnúť v niektorých oblastiach Prešovského a Žilinského kraja. Výstraha platí od 20.00 h do pondelka (3. 4.) rána do 9.00 h. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Počasie
Dnes bude polojasno, miestami prechodne oblačno. Zrána ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Výnimočne spŕchne.
(SITA)Vo vysokých polohách Západných, Vysokých a Nízkych Tatier platí malé lavínové nebezpečenstvo. Čítaj ďalej
Niekde padlo až 50 milimetrov zrážok. V južnej polovici územia napršalo plošne výrazne viac. Nastane ustálené počasie.
(TASR)Sobota bude slnečná. Ojedinele sa môžu vyskytnúť prehánky. Denná teplota do 22 stupňov. Zafúka slabý vietor.
(SME)Vo viacerých okresoch Slovenska treba naďalej počítať s dažďom. Upozorňuje na to SHMÚ.
(TASR)Dážď má od večera potrápiť najmä okresy na strednom Slovensku. Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa. Čítaj ďalej
Nad poľskú časť Vysokých Tatier zavialo saharský prach. Prach zafarbil oblohu i sneh vo vyšších polohách.
(TASR)Dnes bude na Slovensku polojasno až oblačno, najvyššia denná teplota dosiahne 23 až 28 stupňov Celzia.
(SITA)