Vlčan po predčasných voľbách končí s politikou
Minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan po septembrových predčasných voľbách končí s politikou. Neplánuje sa pridať k strane Eduarda Hegera Demokrati, svoju budúcnosť vidí inde.
„Bol som oslovený premiérom, či plánujem v nadchádzajúcich voľbách kandidovať, povedal som nie. Plánujem sa vrátiť do súkromnej sféry,“ povedal Vlčan.
„Do vlády som bol menovaný na návrh Eduarda Hegera ako odborník a skúsený manažér. Zastupujem predovšetkým záujmy našich poľnohospodárov,“ pripomenul Vlčan.
Samuel Vlčan bol v minulosti členom predstavenstva Slovenskej sporiteľne a tiež generálnym manažérom Volksbank/Sberbank Slovensko.
Po parlamentných voľbách v roku 2020 ho nová vláda vymenovala do funkcie štátneho tajomníka pôdohospodárstva, odkiaľ po troch mesiacoch na vlastnú žiadosť odišiel a stal sa stálym členom poradného zboru vtedajšieho predsedu vlády Igora Matoviča pre oblasť slovenského poľnohospodárstva a rozvoja vidieka.
Do funkcie ministra ho menovala prezidentka Zuzana Čaputová 8. júna 2021. (SITA)
Ďalšie príspevky na tému: Voľby 2023
Narušenie demokracie pomocou AI počas vlaňajších volieb je varovným príkladom pre voľby na celom svete, upozorňuje WEF.
(SITA)Cynická obluda: Najpodstatnejšou udalosťou roka 2023 boli u nás parlamentné voľby. Veľa sa o nich popísalo, podiskutovalo aj poanalyzovalo. Tu to máte všetko v jednom obrázku z októbra.
(SME)Politické strany dostanú za výsledky tohtoročných volieb príspevok vo výške 92,87 milióna eur. Príspevok si rozdelí osem strán a jedna koalícia, ktoré vo voľbách dosiahli aspoň tri percentá hlasov.
(TASR)Cynická obluda: Dôchodcovskí voliči Smeru boli tí najnahnevanejší, pokiaľ išlo o to, že Slovensko pomáha Ukrajine. Chceli, aby radšej tie peniaze skončili v ich peňaženkách. Takže teraz budú môcť pocítiť efekt svojich rozhodnutí na vlastnej koži.
(SME)Voľby do Národnej rady by v novembri vyhrala strana Smer so ziskom 24 percent hlasov. Nasleduje Progresívne Slovensko s 19,1 percenta a Hlas s 15,1 percenta. Vyplýva to z volebného modelu agentúry Ipsos pre Denník N.
(TASR)Tohtoročné parlamentné voľby boli historicky najdrahšie. Strany do predvolebnej kampane vložili celkom 26,8 milióna eur, čo je o tri milióny viac ako vo voľbách roku 2020, ktoré boli doteraz najdrahšími.
(SITA)Voľby sú vo viacerých smeroch vhodnou príležitosťou na zhodnotenie politickej situácie v krajine. Dáta z volieb majú oproti prieskumom výhodu v tom, že ukazujú skutočné rozhodovanie občanov. Píše politológ Michal Ovádek.
(SME)Odliv kvalitných štátnych úradníkov zo štátnej správy a odliv mozgov zo Slovenska môže byť najväčší dôsledok týchto volieb. O tom, ale aj o ďalších veciach diskutovali Lívia Vašáková a Ivan Mikloš v Rozhovoroch ZKH.