Slovenský plynárenský priemysel je bližšie k prístupu k talianskym LNG terminálom
Slovenský plynárenský priemysel je bližšie k prístupu k talianskym LNG terminálom. SPP dnes podpísala memorandum s najväčšími talianskymi energetickými spoločnosťami Eni, Snam a Enel.
Tieto dokumenty vytvárajú predpoklad pre hľadanie potenciálnych príležitostí, ktoré by spoločnosti mohli poskytnúť prístup k regazifikačným kapacitám v LNG termináloch na talianskom pobreží.
„Taliansko a energetické spoločnosti, s ktorými sme podpísali memorandá o porozumení, sa môžu stať našimi strategickými partnermi. Práve prostredníctvom talianskych LNG terminálov na Slovensko prichádzali jedny z prvých diverzifikovaných dodávok zemného plynu. Užšie nadviazanie spolupráce je preto pre nás prirodzeným krokom,“ uviedol predseda predstavenstva SPP Miroslav Kulla.
V Európe sa v súčasnosti intenzívne rieši budovanie nových LNG terminálov, skvapalňovacích zariadení, ale aj zvyšovanie prepravných kapacít. „Pre nás je dôležité, aby sme pre Slovensko zabezpečili prístup k LNG terminálom a ich regazifikačným kapacitám najneskôr do roku 2026, čím budeme môcť nakupovať priamo LNG,“ dodal podpredseda predstavenstva SPP Marián Široký. (SITA)
Ďalšie príspevky z rubriky: Ekonomika
Zásoby plynu na Ukrajine sú na historickom minime. Je možné, že Kyjev bude nútený dovážať vysoké objemy. Čítaj ďalej
Počet zahraničných turistov v USA klesol v marci medziročne o viac než desatinu. Turizmu hrozia škody v miliardách dolárov.
(TASR)Volkswagen by mohla časť výroby vozidiel značky Audi presunúť do USA. Cieľom je vyhnúť sa americkým clám.
(TASR)Vývoz švajčiarskych hodiniek na kľúčový americký trh vzrástol v marci o takmer 14 percent.
(TASR)Ceny nehnuteľností rástli na začiatku roka pomalšie. Výraznejšie stúpli v Prešove, Trnave a druhom bratislavskom obvode.
(TASR)Nealkoholické pivá sú v Nemecku čoraz úspešnejšie, spotreba klasického piva v krajine dlhšiu dobu klesá.
(TASR)Na obchodnú vojnu s USA doplatia v Číne milióny zamestnancov. Pracovnú silu v už vyčerpáva znižovanie platov a prepúšťanie.
(TASR)Väčšina kytíc z kvetinárstiev, kúpených online i supermarketov je plná pesticídov. Toxický kokteil môže spôsobiť rakovinu.
(TASR)