"Mäsiara z Mariupoľa" odvolali z funkcie námestníka ministra obrany
Ruského generálplukovníka Michaila Mizinceva, známeho pod prezývkou "mäsiar z Mariupoľa", odvolali z postu námestníka ruského ministra obrany.
Vyplýva to podľa stanice Sky News zo zistení ruského vojenského blogera Alexandra Sladkova a informácií ruského spravodajského portálu RBC.
Mizincev riadil obliehanie juhoukrajinského prístavného mesta Mariupoľ v prvých mesiacoch ruskej vojenskej ofenzívy na Ukrajine, ktorá sa začala 24. februára 2022.
Vlani v septembri bol vymenovaný za námestníka ruského ministra obrany zodpovedného za logistiku a zásobovanie, pripomína Sky News. V správach o jeho súčasnom odvolaní sa neuvádza jeho dôvod. Kremeľ po požiadavke o reakciu odkázal na ruské ministerstvo obrany, ktoré to nekomentovalo.
Európska únia uvalila na Mizinceva v júni 2022 sankcie za "nehumánne" obliehanie Mariupoľa.
(TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Rusi podnikli masívny dronový útok na Dnipro, o život prišiel najmenej jeden civilista. Čítaj ďalej
Na Ukrajine zadržali viacero predstaviteľov obranného sektora podozrivých z dodávania chybnej munície. Čítaj ďalej
Putinov návrh na prímerie 9. mája možno považovať za začiatok priamych rokovaní s Kyjevom bez predbežných podmienok. Čítaj ďalej
Lotyša odsúdili v jeho vlasti na šesťročné väzenie za to, že bojoval na Ukrajine na strane ruských síl. Čítaj ďalej
Odsúdil obyvateľa okupovaného ukrajinského mesta Melitopol na 27 rokov väzenia za pokus o vraždu absolventov leteckej školy. Čítaj ďalej
Ukrajina od začiatku tohto roka podpísala kontrakty na nákup 1,5 miliardy metrov kubických zemného plynu. Čítaj ďalej
Zelenskyj vyzval na spravodlivé ukončenie vojny s Ruskom, odmietol návrhy územných ústupkov zo strany Ukrajiny. Čítaj ďalej
Rusko v lete niečo chystá v Bielorusku, varoval ukrajinský prezident Zelenskyj účastníkov summitu Iniciatívy Trojmorí. Čítaj ďalej