Ukrajinské velenie oznámilo vytlačenie okupantov z niektorých častí Bachmutu
Ukrajinská armáda vytlačila okupantov z niektorých pozícií v Bachmute. Situácia v meste ale zostáva zložitá, uviedol veliteľ ukrajinských pozemných síl Oleksandr Syrskyj.
Ukrajinský generálny štáb informoval o odrazení 36 ruských útokov pri Bachmute, Marjinke a Avdijivke na Donbase.
V Bachmute podľa Syrského pokračujú intenzívne boje. "Nepriateľ viedol početné útoky a snažil sa prelomiť obranu našich pozícií v niekoľkých smeroch. Rusi v tejto snahe neuspeli. Rusko posiela do útoku nové jednotky, no napriek jeho značným stratám sa mu nedarí mesto ovládnuť," oznámil ukrajinský veliteľ.
Hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov vyhlásil, že jednotky jeho krajiny počas dňa získali kontrolu nad štyrmi blokmi na západe Bachmutu.
Rusko už skôr oznámilo, že ovláda väčšinu mesta. Invázne sily v Bachmute zaznamenávajú postupne zisky, no podľa ukrajinskej armády je stále možné dodávať obrancom jedlo, muníciu a lieky, uviedla agentúra Reuters.
Informácie znepriatelených strán v podmienkach vojny je ťažké overiť z nezávislých zdrojov.
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Trump dúfa, že Rusko a Ukrajina sa počas najbližších dní dohodnú a následne začnú vo veľkom obchodovať s USA. Čítaj ďalej
Zelenskyj navrhol Rusku zastavenie útokov zacielených na civilnú infraštruktúru, a to najmenej na 30 dní. Čítaj ďalej
Americké ministerstvo zahraničných vecí by uvítalo predĺženie veľkonočného prímeria vo vojne na Ukrajine. Čítaj ďalej
Ukrajina kritizovala americkú televíziu Fox News za to, že v popiske reportáže omylom označila Kyjev za „ruské mesto“. Čítaj ďalej
Ruský prezident Putin nevydal nariadenie na predĺženie ním vyhláseného veľkonočného prímeria. Čítaj ďalej
Ukrajinské jednotky sa počas veľkonočného prímeria dostali pri Torecku do ruskej pasce. Informoval Zelenskyj. Čítaj ďalej
Zásoby plynu na Ukrajine sú na historickom minime. Je možné, že Kyjev bude nútený dovážať vysoké objemy. Čítaj ďalej
Ruské vojská prísne dodržiavajú krátkodobé prímerie, ktoré vyhlásil Putin, tvrdí ministerstvo obrany v Moskve. Čítaj ďalej