Rusko hlási zostrelenie ukrajinských balistických striel nad Krymom
Moskvou dosadená správa na Kryme uviedla, že ruská protivzdušná obrana zostrelila nad polostrovom dve ukrajinské balistické strely Hrim-2. Oznámenie prichádza v rovnaký deň, keď Ukrajinci potvrdili, že sa im prvýkrát podarilo zostreliť ruskú hypersonickú raketu Kinžal.
"Nad Krymom boli zostrelené dve balistické rakety Grom-2," napísal na telegrame poradca šéfa správy anektovaného polostrova Oleg Krjučkov s odvolaním sa na ruské označenie týchto striel. Šéf správy Sergej Aksjonov predtým uviedol, že ukrajinský útok balistickej rakety Grom-2 nespôsobil žiadne obete ani škody.
Server RBK-Ukrajina s odvolaním sa na miestne telegramové kanály uviedol, že prístavom Sevastopoľ počas dňa opakovane zneli výbuchy a že pracovala protivzdušná obrana.
Taktické balistické rakety Hrim-2 s dostrelom až 500 kilometrov predstavila Ukrajina v roku 2018. Neexistujú však spoľahlivé informácie o tom, že ich ukrajinská armáda skutočne zaradila do služby. (ČTK)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Ruské vojská prísne dodržiavajú krátkodobé prímerie, ktoré vyhlásil Putin, tvrdí ministerstvo obrany v Moskve. Čítaj ďalej
Zelenskyj vyzval počas Veľkonočnej nedele Ukrajincov, aby nestrácali vieru. „Skôr či neskôr zlo ustúpi,“ uviedol. Čítaj ďalej
Ruská armáda opakovane porušila Putinovo veľkonočné prímerie, uviedol ukrajinský prezident Zelenskyj. Čítaj ďalej
Ruský súd poslal do väzenia na takmer tri roky 19-ročnú aktivistku Dariu Kozyrevovú. Čítaj ďalej
Európskej únii nestačí ruské vyhlásenie o prímerí, chce najprv vidieť jasné činy a zastavenie agresie. Čítaj ďalej
Ukrajina bude dodržiavať veľkonočné prímerie, ktoré oznámil Putin, uviedol prezident Zelenskyj. Čítaj ďalej
V Nemecku sa konali veľkonočné mierové pochody. Ich účastníci žiadali zničenie jadrových zbraní a ukončenie vojen. Čítaj ďalej
Český minister zahraničia Lipavský vyzval ľudí, aby sa „nenechali oklamať propagandou“ ruského prezidenta Putina. Čítaj ďalej