USA nakúpia pre Ukrajinu protilietadlové systémy Gepard
USA nakúpia pre Ukrajinu protilietadlové systémy Gepard. Americké ministerstvo obrany uzavrelo s firmou Global Military Products zmluvu v hodnote viac ako 118 miliónov dolárov.
„Spoločnosť Global Military Products Inc získala kontrakt v hodnote 118 375 740 dolárov na nákup a dodávku protilietadlových systémov Gepard," uviedol Pentagon.
USA v stredu oznámili ďalší balík vojenskej pomoci Ukrajine v sume 300 miliónov dolárov. Jeho súčasťou je nové vybavenie protileteckej obrany, delostrelectva, protitankové zbrane a munícia predovšetkým pre ručné zbrane. Konkrétne balík zahŕňa muníciu pre systémy protivzdušnej obrany Patriot, rakety protivzdušnej obrany AIM-7, systémy protivzdušnej obrany Avenger, protilietadlové systémy Stinger, presne navádzanú leteckú muníciu, letecké rakety Zuni a muníciu pre drony.
(SITA, Ukrajinská pravda)Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Zásoby plynu na Ukrajine sú na historickom minime. Je možné, že Kyjev bude nútený dovážať vysoké objemy. Čítaj ďalej
Ruské vojská prísne dodržiavajú krátkodobé prímerie, ktoré vyhlásil Putin, tvrdí ministerstvo obrany v Moskve. Čítaj ďalej
Zelenskyj vyzval počas Veľkonočnej nedele Ukrajincov, aby nestrácali vieru. „Skôr či neskôr zlo ustúpi,“ uviedol. Čítaj ďalej
Ruská armáda opakovane porušila Putinovo veľkonočné prímerie, uviedol ukrajinský prezident Zelenskyj. Čítaj ďalej
Ruský súd poslal do väzenia na takmer tri roky 19-ročnú aktivistku Dariu Kozyrevovú. Čítaj ďalej
Európskej únii nestačí ruské vyhlásenie o prímerí, chce najprv vidieť jasné činy a zastavenie agresie. Čítaj ďalej
Ukrajina bude dodržiavať veľkonočné prímerie, ktoré oznámil Putin, uviedol prezident Zelenskyj. Čítaj ďalej
V Nemecku sa konali veľkonočné mierové pochody. Ich účastníci žiadali zničenie jadrových zbraní a ukončenie vojen. Čítaj ďalej