Island vyriešil kriminalitu mladých. Môže sa ním inšpirovať aj Francúzsko? (komentár)
Vo Francúzsku sa po smrti tínedžera pri policajnom zásahu začali mladí búriť a ukazovať, že situáciu na predmestiach považujú za neúnosnú. Môžeme spustiť prednášky o moslimoch. Alebo sa pozrime na Island. Píše Matúš Krčmárik.
(SME)
Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
Španielska polícia vyslobodila tri nemecké deti, rodičia ich držali zarúškované a zavreté od čias covidu.
(TASR)India uskutoční prvé oficiálne sčítanie podľa kást. Kasty sú v krajine kľúčovým faktorom určujúcim postavenie človeka.
(TASR)Rusko sa môže zmobilizovať na vojnu v podobnom rozsahu ako Sovietsky zväz počas druhej svetovej vojny, tvrdí Kremeľ. Čítaj ďalej
Britská polícia obvinila muža z pokusu o teroristický čin, pokúsil sa dostať do budovy izraelského veľvyslanectva v Londýne.
(TASR)Ako sa pripraviť na blackout, aký zažilo Španielsko? Zídu sa lieky, dobre uložené doklady aj tranzistorové rádio.
(SME)Rusi môžu uvažovať o severnej ofenzíve z Bieloruska. Je na to aj priaznivá ročná doba, myslí si britský bezpečnostný expert. Čítaj ďalej
Niektorých nebezpečných obchodníkov s drogami vo Francúzsku presunú do väzníc s veľmi prísnym stupňom stráženia.
(TASR)Poznačí kožu, no psychika trpí viac. Vitiligo dokáže spomaliť včasná liečba.
(SME)