Európska únia podporuje Ukrajinu v oblasti reforiem
Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová vyzvala Ukrajinu na ďalšie reformy. Európska únia podľa jej slov môže poskytnúť pomoc v boji proti korupcii a pri posilnení inštitúcií.
"Tieto základné požiadavky na reformy sú dôležité na vstup do Európskej únie a aj do NATO. Tu môžeme poskytnúť intenzívnu podporu," povedala von der Leyenová na okraji summitu NATO vo Vilniuse.
Rýchlosť prijímania reforiem Ukrajinou je podľa jej slov obdivuhodná aj napriek tomu, že táto krajina odoláva ruskej invázii.
Šéfka Európskej komisie dodala, že Ukrajina potrebuje dlhodobú bezpečnosť. "Na summite NATO rokujeme o tom, ako to čo najlepšie zabezpečiť," uviedla. Pripomenula, že EÚ prispieva investíciami, poskytovaním zbraní, výcviku i podporou spomínaných reforiem.
Loading
...
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Rusko uviedlo, že útoky Ukrajiny s použitím nemeckých rakiet Taurus bude považovať za priamu účasť Berlína. Čítaj ďalej
Útočník s nožom v stredu v Kyjeve napadol novinára Jurija Makarova. Totožnosť páchateľa nie je známa. Čítaj ďalej
Ruský generál Šamarin dostal za branie úplatkov sedem rokov v trestaneckej kolónii.
(TASR)Francúzsky prezident Macron pred rokovaním s predstaviteľmi USA telefonoval s prezidentom Zelenským. Čítaj ďalej
Hovorkyňa ruského ministerstva označila zadržanie tankera smerujúceho do Ruska Estónskom za provokatívny krok. Čítaj ďalej
Rusko sa pripravuje na vojnu vo vesmíre, povedala Samsonová, riaditeľka pre bezpečnosť v Secure World Foundation. Čítaj ďalej
Ukrajina už druhy deň v rade útočí dronmi na pozície ruskej brigády v meste Šuja v ruskej Ivanovskej oblasti. Čítaj ďalej
Ruského veľvyslanca v Berlíne nepozvali na spomienkové podujatie po odporúčaní ministerstva zahraničia.
(TASR)