Gerasimov navštívil veliteľstvo ruskej armády na Ukrajine
Náčelník generálneho štábu ruskej armády Valerij Gerasimov navštívil predsunuté veliteľstvo na záporožskom fronte na Ukrajine. Oznámilo to ruské ministerstvo obrany.
Podľa ministerstva sa Gerasimov počas návštevy veliteľstva na frontovom úseku pri meste Orichiv v Záporožskej oblasti informoval o "súčasnej situácii na bojisku, charaktere akcií nepriateľa a tiež o plnení bojových úloh ruskými vojskami".
Pri tej príležitosti povedal, že ukrajinské vojská je potrebné včas odhaľovať a podnikať proti nim preventívne údery.
Ministerstvo tiež zverejnilo video, na ktorom je Gerasimov zachytený pri návšteve veliteľského stanovišťa, zúčastňuje sa na porade a tiež letí vrtuľníkom. Kde konkrétne sa predsunuté veliteľstvo ruskej armády nachádzalo, ministerstvo neoznámilo. Neuviedlo tiež, kedy sa návšteva uskutočnila.
Gerasimov je od januára veliteľom ruských inváznych vojsk. Záporožská oblasť je od júna dejiskom ukrajinskej protiofenzívy, počas ktorej sa Ukrajincom podarilo dobyť niekoľko dedín. (ČTK)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio vyzval Moskvu a Kyjev na konkrétne návrhy na prímerie na Ukrajine Čítaj ďalej
Ruské útoky na mestá Dnipro a Charkov neprežila najmenej jedna osoba a ďalších 39 utrpelo zranenia. Čítaj ďalej
Ukrajina nariadila pre postup Rusov evakuáciu siedmich dedín v Dnepropetrovskej oblasti. Čítaj ďalej
Rusi podnikli masívny dronový útok na Dnipro, o život prišiel najmenej jeden civilista. Čítaj ďalej
Na Ukrajine zadržali viacero predstaviteľov obranného sektora podozrivých z dodávania chybnej munície. Čítaj ďalej
Putinov návrh na prímerie 9. mája možno považovať za začiatok priamych rokovaní s Kyjevom bez predbežných podmienok. Čítaj ďalej
Lotyša odsúdili v jeho vlasti na šesťročné väzenie za to, že bojoval na Ukrajine na strane ruských síl. Čítaj ďalej
Odsúdil obyvateľa okupovaného ukrajinského mesta Melitopol na 27 rokov väzenia za pokus o vraždu absolventov leteckej školy. Čítaj ďalej