Spoločnosť Apple dostala v Rusku pokutu za informácie o vojne
Moskovský súd udelil spoločnosti Apple pokutu zhruba štyritisíc eur za to, že nevymazala takzvaný nepresný obsah o vojne na Ukrajine. Spoločnosť pozastavila všetky predaje produktov v Rusku krátko po tom, ako Rusko spustilo inváziu.
Moskva sa už roky snaží o zníženie vplyvu Apple v Rusku a podniká kroky vedúce k cenzúre.
Spoločnosť Apple zaplatila už predtým pokutu 906 miliónov rubľov v spore s ruským protimonopolným úradom za údajné zneužitie dominantného postavenia na trhu mobilných aplikácií.
Za neodstránenie obsahu s „falošnými informáciami“ o vojne na Ukrajine dostala pokutu aj spoločnosť Wikimedia Foundation, ktorá prevádzkuje online encyklopédiu Wikipedia.
Wikimedia Foundation dostala pokutu tri milióny rubľov za uchovávanie materiálu na stránkach Wikipédie v ruskom jazyku, ktorý porušoval zákon proti diskreditácii ruskej armády a šíreniu nepravdivých informácií o konflikte na Ukrajine, informovala tlačová agentúra Interfax. (The Guardian, SITA)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Americký prezident Trump uviedol, že si myslí, že Putin si želá mier na Ukrajine. Čítaj ďalej
Kým premiér Fico hľadí na východ, Strnadovci robia zo Slovenska európsku muničnú továreň.
(SME)V bojoch proti Ukrajine zahynulo približne 600 severokórejských vojakov, tvrdí juhokórejský poslanec. Čítaj ďalej
Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio vyzval Moskvu a Kyjev na konkrétne návrhy na prímerie na Ukrajine Čítaj ďalej
Ruské útoky na mestá Dnipro a Charkov neprežila najmenej jedna osoba a ďalších 39 utrpelo zranenia. Čítaj ďalej
Ukrajina nariadila pre postup Rusov evakuáciu siedmich dedín v Dnepropetrovskej oblasti. Čítaj ďalej
Rusi podnikli masívny dronový útok na Dnipro, o život prišiel najmenej jeden civilista. Čítaj ďalej
Na Ukrajine zadržali viacero predstaviteľov obranného sektora podozrivých z dodávania chybnej munície. Čítaj ďalej