Izraelská armáda zabila ozbrojencov, ktorí prenikli do Izraela z Libanonu
Na izraelské územie sa podľa armády infiltrovalo niekoľko podozrivých osôb z Libanonu a Izrael na miesto vyslal vojakov. Podľa izraelskej televízie Channel 13 boli dvaja z podozrivých zastrelení pri cezhraničnej prestrelke.
"V oblasti sú izraelskí vojaci," citoval denník The Times of Israel oznámenie izraelských ozbrojených síl. Obyvatelia niekoľkých dedín v oblasti dostali od úradov pokyn, aby zostali doma a zamkli sa. Incident sa podľa izraelského vojenského rozhlasu odohral v blízkosti kibucu Adamit.
V severnom Izraeli sa stupňuje napätie po tom, ako Hamas v sobotu začal útok na Izrael z Pásma Gazy.
Loading
...
Ďalšie príspevky na tému: Izrael vs. Hamas
Vyšetrovanie incidentu, pri ktorom izraelskí vojaci zabili 15 palestínskych záchranárov, zistilo množstvo pochybení.
(ČTK)Krajne pravicový izraelský minister financií Bezalel Smotrič žiadal úplnú okupáciu Pásma Gazy. Čítaj ďalej
Tisícky ľudí opätovne demonštrovali v Izraeli za presadenie dohody o prepustení rukojemníkov zadržiavaných v Pásme Gazy. Čítaj ďalej
Hamas tvrdí, že nemá informácie o izraelsko-americkom vojakovi, ktorého militanti zajali počas útoku zo 7. októbra. Čítaj ďalej
Hamas už nemá takú kontrolu v uliciach miest Pásma Gazy. Kritiku však stále potláča.
(Washington Post)V priebehu dvoch dní zahynulo v Pásme Gazy vyše 90 ľudí. Niektoré z obetí sa ukrývali vo vyhradenej humanitárnej zóne.
(TASR)Nepriame rozhovory Izraela a Hamasu o prepustení zvyšných rukojemníkov a novom prímerí v Pásme Gazy uviazli.
(TASR)Medzinárodný výbor Červeného kríža oznámil, že jedna z jeho základní v Pásme Gazy bola poškodená výbušninou.
(TASR)