Hamas chce vojnu medzi moslimami a zvyškom sveta, tvrdí britský minister zahraničných vecí
Je vo vlastnom záujme Izraela vyhnúť sa palestínskym civilným obetiam, myslí si britský minister zahraničných vecí James Cleverly. Hamas podľa neho chce vyvolať vojnu medzi moslimami a zvyškom sveta.
"Hamas chce tento konflikt jednoznačne pretvoriť na väčšiu arabsko-izraelskú vojnu alebo dokonca vojnu medzi moslimským svetom a zvyškom sveta," vyhlásil Cleverly v rozhovore pre stanicu Sky News.
Takýto vývoj si podľa neho nikto neželá. "A preto dávame túto jasnú radu (Izraelu) z pozície priateľstva," dodal.
Šéf britskej diplomacie zároveň pripomenul, že Izrael prisľúbil držať sa medzinárodného práva. Ako zdôraznil, od izraelských jednotiek očakáva "zdržanlivosť a disciplínu". Toto sú podľa neho "poznávacie znamenia jednej vysoko funkčnej vojenskej organizácie" a stoja v ostrom protiklade s hroznými teroristickými činmi Hamasu.
"Izrael sa pokúša vyhnúť civilným obetiam - Hamas hľadá civilistov, aby na nich mohol cieliť," podotkol Cleverly. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Izrael vs. Hamas
Bývalí izraelskí rukojemníci zadržiavaní Hamasom žiadajú Trumpa o pomoc pri prepustení zvyšných rukojemníkov.
(TASR)Hamas tvrdí, že je pripravený uzavrieť s Izraelom komplexnú dohodu o ukončení vojny. O čiastočnú dohodu záujem nemá.
(TASR)Úrad civilnej ochrany v Gaze hlási za sobotu 17 obetí izraelského bombardovania, mnoho ďalších ľudí je nezvestných.
(TASR)Hamas má nový návrh na ukončenie vojny. Zahŕňať má prepustenie všetkých rukojemníkov a päťročné prímerie.
(TASR)Pri izraelskom útoku na Gazu zahynuli najmenej štyria ľudia, desiatky ďalších uviazli pod troskami budovy.
(TASR)Delegácia Hamasu sa v Káhire stretne s egyptskými sprostredkovateľmi, predostrie svoju víziu o ukončení vojny.
(TASR)Trump diskutoval s Netanjahuom o možnosti povoliť dodávky jedla a liekov do vojnou zdevastovaného Pásma Gazy. Čítaj ďalej
Izraelské nálety na Pásmo Gazy neprežilo najmenej 22 ľudí, oznámili miestni záchranári a zdravotníci.
(TASR)