Barabaš: Ruský útok na Avdijivku v Doneckej oblasti je najväčší od roku 2014
Ruský útok na Avdijivku v Doneckej oblasti je najväčší od roku 2014, uviedol šéf tamojšej vojenskej správy Vitalij Barabaš. Po dočasnom oslabení intenzity bojov očakáva opätovné zhoršenie situácie.
"Môžem s určitosťou povedať, že ide o najrozsiahlejší útok, ktorý na Avdijivku bol za celý čas tejto vojny, od roku 2014," povedal Barabaš.
Podľa neho sa situácia v posledných dňoch upokojila a ukrajinským obrancom sa ju podarilo stabilizovať, ubudlo najmä ostreľovania aj vlastných útokov. Varoval však, že Rusi sa preskupili. "V budúcich dňoch očakávame, že ešte dôjde k zhoršeniu na našom úseku," dodal.
Cieľom súčasnej ruskej ofenzívy je obkľúčiť mesto, keďže Rusi útoky začali po oboch stranách frontového výbežku. Ukrajinská armáda tvrdí, že od začiatku útoku 10. októbra zničila desiatky ruských tankov a ďalších obrnených vozidiel a zabila stovky ruských vojakov, pričom stratila len nepatrné územie. (ČTK)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Trump dúfa, že Rusko a Ukrajina sa počas najbližších dní dohodnú a následne začnú vo veľkom obchodovať s USA. Čítaj ďalej
Zelenskyj navrhol Rusku zastavenie útokov zacielených na civilnú infraštruktúru, a to najmenej na 30 dní. Čítaj ďalej
Americké ministerstvo zahraničných vecí by uvítalo predĺženie veľkonočného prímeria vo vojne na Ukrajine. Čítaj ďalej
Ukrajina kritizovala americkú televíziu Fox News za to, že v popiske reportáže omylom označila Kyjev za „ruské mesto“. Čítaj ďalej
Ruský prezident Putin nevydal nariadenie na predĺženie ním vyhláseného veľkonočného prímeria. Čítaj ďalej
Ukrajinské jednotky sa počas veľkonočného prímeria dostali pri Torecku do ruskej pasce. Informoval Zelenskyj. Čítaj ďalej
Zásoby plynu na Ukrajine sú na historickom minime. Je možné, že Kyjev bude nútený dovážať vysoké objemy. Čítaj ďalej
Ruské vojská prísne dodržiavajú krátkodobé prímerie, ktoré vyhlásil Putin, tvrdí ministerstvo obrany v Moskve. Čítaj ďalej