Izraelská armáda počíta s tým, že boje v Pásme Gazy potrvajú rok, tvrdí televízia Channel 12
Izraelská armáda počíta s tým, že boje v Pásme Gazy potrvajú rok. Tvrdí to televízia Channel 12, ktorá sa odvoláva na nemenované zdroje. Izrael je podľa nej pripravený rozšíriť vojenské operácie aj do oblastí, kde doteraz nikdy nepôsobil.
"Nie je žiadny dôvod ponáhľať sa," uvádza Channel 12. "To je správa, ktorú armádni velitelia dostávajú neustále: Pracujte pomaly a bezpečne. Dosiahnete výsledky. "
Televízia tiež tvrdí, že sa izraelská armáda pripravuje na "obdobie jedného roka bojov... v rôznych oblastiach... rôznymi metódami". Na jeho konci má byť splnenie izraelského cieľa a nástup novej vlády v Gaze, v ktorej nebude zastúpené palestínske hnutie Hamas a ktorá nebude podporovaná Iránom. (ČTK)
Ďalšie príspevky na tému: Izrael vs. Hamas
Vyšetrovanie incidentu, pri ktorom izraelskí vojaci zabili 15 palestínskych záchranárov, zistilo množstvo pochybení. Čítaj ďalej
Krajne pravicový izraelský minister financií Bezalel Smotrič žiadal úplnú okupáciu Pásma Gazy. Čítaj ďalej
Tisícky ľudí opätovne demonštrovali v Izraeli za presadenie dohody o prepustení rukojemníkov zadržiavaných v Pásme Gazy. Čítaj ďalej
Hamas tvrdí, že nemá informácie o izraelsko-americkom vojakovi, ktorého militanti zajali počas útoku zo 7. októbra. Čítaj ďalej
Hamas už nemá takú kontrolu v uliciach miest Pásma Gazy. Kritiku však stále potláča.
(Washington Post)V priebehu dvoch dní zahynulo v Pásme Gazy vyše 90 ľudí. Niektoré z obetí sa ukrývali vo vyhradenej humanitárnej zóne.
(TASR)Nepriame rozhovory Izraela a Hamasu o prepustení zvyšných rukojemníkov a novom prímerí v Pásme Gazy uviazli.
(TASR)Medzinárodný výbor Červeného kríža oznámil, že jedna z jeho základní v Pásme Gazy bola poškodená výbušninou.
(TASR)