Exminister hospodárstva Sulík zopakoval, že výstava Expo Dubaj bola úspech
Exminister hospodárstva Sulík zopakoval, že výstava Expo Dubaj bola úspech napriek tomu, že sa organizovala v časovej tiesni. V rozprave aj na tlačovej konferencii hovoril o predošlých kontrolách kontrolného úradu a pýtal sa, prečo aj k nim neboli mimoriadne schôdze.
NKÚ mal podľa Sulíka niektoré z týchto kontrol postúpiť aj na orgány činné v trestnom konaní. Dodal, že v prípade Dubaja k niečomu takému nedošlo. "Smer by si mal pozametať pred vlastných prahom," povedal šéf SaS.
Podľa Sulíka je táto schôdza iba zastieracím manévrom pre súčasné kroky vlády, ako napríklad zvyšovanie daní.
(SME)Ďalšie príspevky na tému: Ficova vláda
Transakčná daň je nezmysel, KDH je za jej úplné zrušenie. Podľa predsedu Majerského sa krajina vracia do doby cashu.
(SITA)Prezident Peter Pellegrini bol na svoje pomery neobvykle kritický voči svojim bývalým koaličným partnerom. Čítaj ďalej
Kaliňák hovorí o spojení hlasovania o dani s dôverou vláde. Nemusí to byť možné, ale signál je vyslaný.
(SME)Cynická obluda: Ďalší argument, ktorý nevychádza
(SME)Fico netvorí zákony, aby skvalitňoval život občanom, ale aby umlčal svojich kritikov. Píše šéfredaktorka Beata Balogová.
(SME)Odsúdili ju za realitné podvody, teraz robí reality pre štát. Fica šokovalo, že sa jej nikto nezastal. Čítaj ďalej
Najviac záleží na tom, ako Pellegrini bude pokračovať. Zákon o mimovládkach môže dať na Ústavný súd. Píše Nataša Holinová.
(SME)Hlasovanie o návrhu na zrušenie transakčnej dane môže vláda spojiť s hlasovaním o jej dôvere. Čítaj ďalej