Projekt Ľudia a hrady bude pokračovať
Projekt Ľudia a hrady bude pokračovať, oznámila ministerka kultúry Šimkovičová. Od apríla sa začne rekonštrukcia 33 národných pamiatok. Na projekt vyčlenilo ministerstvo práce 12,5 milióna eur z eurofondov s 15 percentnou spoluúčasťou štátu.
Ministerstvá zamestnajú na projekte približne štyristo ľudí.
Ministerka kultúry Šimkovičová aj minister práce Tomáš kritizovali predchádzajúcu vládu, že projekt šiel do útlmu. Zhodnotili ho ako úspešnú kombináciu pomoci nezamestnaným a obnovy kultúrneho dedičstva.
(SME)Ďalšie príspevky na tému: Ficova vláda
Transakčná daň je nezmysel, KDH je za jej úplné zrušenie. Podľa predsedu Majerského sa krajina vracia do doby cashu.
(SITA)Prezident Peter Pellegrini bol na svoje pomery neobvykle kritický voči svojim bývalým koaličným partnerom. Čítaj ďalej
Kaliňák hovorí o spojení hlasovania o dani s dôverou vláde. Nemusí to byť možné, ale signál je vyslaný.
(SME)Cynická obluda: Ďalší argument, ktorý nevychádza
(SME)Fico netvorí zákony, aby skvalitňoval život občanom, ale aby umlčal svojich kritikov. Píše šéfredaktorka Beata Balogová.
(SME)Odsúdili ju za realitné podvody, teraz robí reality pre štát. Fica šokovalo, že sa jej nikto nezastal. Čítaj ďalej
Najviac záleží na tom, ako Pellegrini bude pokračovať. Zákon o mimovládkach môže dať na Ústavný súd. Píše Nataša Holinová.
(SME)Hlasovanie o návrhu na zrušenie transakčnej dane môže vláda spojiť s hlasovaním o jej dôvere. Čítaj ďalej