Netanjahu chce poslať ministrov na detektor lži kvôli úniku informácií z rokovania
Izraelský premiér Netanjahu chce svojich kolegov z vojnového kabinetu podrobiť testom na detektore lži. Detaily z rokovania vlády, vrátane informácií o národnej bezpečnosti, sa totiž podľa neho príliš často dostávajú do médií.
"Máme tú epidémiu únikov informácií a ja v tom nechcem pokračovať. Nariadil som preto presadenie zákona, podľa ktorého sa každý, kto sa zúčastňuje na zasadnutí kabinetu a rokuje o bezpečnosti, vrátane politických a odborných kruhov, podrobí testu na detektore lži," povedal podľa stanice Channel 12 Netanjahu na rokovaní vlády.
(ČTK)Ďalšie príspevky na tému: Izrael vs. Hamas
Hamas už nemá takú kontrolu v uliciach miest Pásma Gazy. Kritiku však stále potláča.
(Washington Post)V priebehu dvoch dní zahynulo v Pásme Gazy vyše 90 ľudí. Niektoré z obetí sa ukrývali vo vyhradenej humanitárnej zóne.
(TASR)Nepriame rozhovory Izraela a Hamasu o prepustení zvyšných rukojemníkov a novom prímerí v Pásme Gazy uviazli.
(TASR)Medzinárodný výbor Červeného kríža oznámil, že jedna z jeho základní v Pásme Gazy bola poškodená výbušninou.
(TASR)Ak sa chceme rozprávať o Palestíne, mali by sme opustiť barikády, ktoré postavili politické elity. Píše Jozef Lenč.
(SME)Severná Kórea kritizovala Izrael za útoky na Pásmo Gazy a obvinila ho zo snahy zabrať palestínske územia.
(TASR)Netanjahu nariadil tímu vyjednávačov pokračovať v krokoch na zaistenie prepustenia izraelských rukojemníkov.
(TASR)Libanonská armáda zadržala niekoľko ľudí podozrivých z odpaľovania rakiet z Libanonu smerom na územie Izraela.
(TASR)