Kubiš: Na Slovensku zdá sa, stále volíme skôr straníckych kandidátov
Na Slovensku sa podľa Jána Kubiša stále volí podľa straníckeho zaradenia, nie na základe toho, kto je aká osobnosť.
Kandidát na prezidenta to uviedol po zverejnení priebežných výsledkov. Kubiš získal podľa priebežných dát po zrátaní 94 percent okrskov dve percentá hlasov.
"Stále to vyzerá tak, že voliči majú viac apetítu pre straníckych kandidátov, tým však, zdá sa, majú viac apetítu pre rozpoltenosť, ktorá v spoločnosti v súčasnosti panuje," poznamenal prezidentský kandidát. "Verím, že v budúcnosti dospejeme k tomu, že budeme voliť podľa toho, kto je aká osobnosť, aké výsledky a reputáciu dosiahol, aký má životný príbeh," dodal.
Kubiš ešte nechce hovoriť o tom, koho z dvoch kandidátov, ktorí sa dostanú podľa zverejnených výsledkov do druhého kola, podporí.
"Poznám oboch, aj jeden aj druhý sú relatívne slušní ľudia, s určitými postojmi, s ktorými súhlasím i s tými, pri ktorých sa až tak nezhodujeme," skonštatoval na adresu Ivana Korčoka a Petra Pellegriniho.
Zopakoval, že pri vyjadrení podpory jednému a druhému chce oboch kandidátov konfrontovať so svojimi predstavami a kritériami o výkone prezidentskej funkcie. "S chladnou hlavou sa k tomu v nedeľu vyjadrím," dodal. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Prezidentské voľby
Pozreli sme sa na Pellegriniho záverečnú správu z kampane. V skutočnosti o nej veľa nepovie.
(SME)Pellegrini vypočítal, že minul na kampaň menej ako Korčok. Podľa Transparency obaja minuli viac, ako priznali.
(SITA)Korčok vo voľbách vyvolal vlnu sympatií až nadšenia, ale niektoré veci sa nedajú oklamať. Píše Peter Tkačenko.
(SME)Tri štvrtiny voličov Matovičovho hnutia ostali v druhom kole volieb doma. Nová unikátna analýza ukazuje voličské presuny.
(SME)Prehra Ivana Korčoka znamená, že situácia ho „núti“ politicky sa angažovať, keď vlastne nie je kde. Píše Peter Tkačenko.
(SME)Keď psychológ Matúš Bakyta napísal po prezidentských voľbách o svojich pocitoch, zožal od Fica posmech. Píše Ida Želinská.
(SME)Cynická obluda: Je ťažké chcieť od kandidátov, aby boli voči voličom realistickí, ale vyslovene klamať by nemuseli.
(SME)Ani v okolitých krajinách demokratické sily nevymysleli stratégiu, ako zmazať straty na vidieku. Píše Jakub Goda.
(SME)