Rusko zaútočilo na Charkov leteckými bombami
Rusko zaútočilo na Charkov leteckými bombami, uviedol náčelník polície v Charkovskej oblasti Serhij Bolvinov.
Letecké bomby by tak boli použité prvýkrát od roku 2022.
O inom type zbrane, ako Rusko zvyčajne používa, hovoril aj oblastný šéf Oleh Synehubov.Ten spomenul riadenú muníciu veľkého kalibru.
Bolvinov hovoril o leteckých bombách, ktoré označil za lacnú obdobu riadenej strely. "Ide o UMPB D-30 SN, vyrobenú na báze (bomby) FAB-250," uviedol Bolvinov s tým, že informácie sa preverujú.
FAB-250 je ničivá nenavádzaná letecká bomba s hmotnosťou 250 kilogramov, ktorá sa zhadzuje lietadlami a je určená na útoky na vojenské ciele, ako sú opevnenia alebo bunkre. (ČTK)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Americký prezident Trump uviedol, že si myslí, že Putin si želá mier na Ukrajine. Čítaj ďalej
Kým premiér Fico hľadí na východ, Strnadovci robia zo Slovenska európsku muničnú továreň.
(SME)V bojoch proti Ukrajine zahynulo približne 600 severokórejských vojakov, tvrdí juhokórejský poslanec. Čítaj ďalej
Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio vyzval Moskvu a Kyjev na konkrétne návrhy na prímerie na Ukrajine Čítaj ďalej
Ruské útoky na mestá Dnipro a Charkov neprežila najmenej jedna osoba a ďalších 39 utrpelo zranenia. Čítaj ďalej
Ukrajina nariadila pre postup Rusov evakuáciu siedmich dedín v Dnepropetrovskej oblasti. Čítaj ďalej
Rusi podnikli masívny dronový útok na Dnipro, o život prišiel najmenej jeden civilista. Čítaj ďalej
Na Ukrajine zadržali viacero predstaviteľov obranného sektora podozrivých z dodávania chybnej munície. Čítaj ďalej