Zastrelený medveď sa opakovane pokúšal vnikať do obcí
Zastrelený medveď sa opakovane pokúšal vnikať do obcí a správal sa nebezpečne, tvrdí zásahový tím.
Dron medveďa identifikoval do hodiny a pol, uviedol o zásahu v Liptovskom Mikuláši Jaroslav Slašťan zo Zásahového tímu pre medveďa hnedého Štátnej ochrany prírody.
V lokalite sa pohybovalo 16 hliadok zásahového tímu, ktoré sa striedaním starali o nepretržitý monitoring.
Hasič dronista Dominik Vároš obsluhujúci dron uviedol, že mal medveďa na kamere 27 hodín a podľa pozorovania jedinec nevykazoval plachosť pri sledovaní dronom, ani v blízkosti paraglajdistov.
V okolí Liptovského Mikuláš monitorujú desať medveďov so synantropickým správaním sa.
(SME)Ďalšie príspevky z rubriky: Domov
Pápež František bol stelesnením pokory, človečenstva, zástancom mieru a odporcom zla, uviedol prezident Pellegrini. Čítaj ďalej
Muž dialógu, ktorý ukazoval svetu prívetivú tvár Boha, uviedol šéf Hlasu Šutaj Eštok k úmrtiu pápeža. Čítaj ďalej
Na Slovensku chcú vzniknúť štyri nové politické strany, Spoločne, Jilo, Jednotní Slovania a Farmárske hnutie.
(TASR)Veľkonočný pondelok prinesie veľmi teplé počasie. Maximálne denné teploty môžu vystúpiť až na 26 stupňov.
(SITA)Voda je symbol zdravia. Staré pohanské zvyky prežili dodnes, je šanca, že sa zachovajú, vraví etnografka.
Zvyky sme si spotvorili. Aj peniazmi, vedrami či alkoholom, hovorí etnologička Katarína Nádaská v Aréne.
Vodiči sa pre nehodu zdržia asi polhodinu na bratislavskej diaľnici D1 smerom na Senec. Čítaj ďalej
Generálna prokuratúra považuje za nenáležité, aby úrad vlády hodnotil postupy prokurátora v prípade Bombica.
(TASR)