Pellegrini váhal po otázke, či bol za vlád Smeru problém s korupciou
Pellegrini váhal, či bol za vlád Smeru problém s korupciou. „To sú všetko kajúcnici a dohody o vine a treste,“ hovorí.
Dodal, že to sa „deje všade vo svete, v Nemecku, v Rakúsku“. Problém vidí skôr v kajúcnikoch. „Ak sa priznali, je evidentné, že zlyhali, ten problém tam bol,“ povedal.
Ak by bol Pellegrini zvolený za prezidenta, nedal by žiadnu milosť osobám odsúdeným za korupciu, násilnú trestnú činnosť ani ekonomickú trestnú činnosť. Vylúčil aj milosť pre guvernéra NBS Petra Kažimíra v prípade, že by bol odsúdený.
„Ja verím, že v tomto štáte sú ešte poctiví a slušní sudcovia, pri ktorých sa aj krivo obvinený človek, v prípade že je nevinný, dokáže tejto viny sprostiť,“ povedal Pellegrini. Milosť je podľa neho určená pre výnimočné prípady, napríklad pre smrteľne chorých väzňov alebo odsúdené ženy, ktoré majú malé deti.
„Ale pri ekonomickej, korupčnej a násilnej trestnej činnosti je pre mňa neprípustné, aby som uvažoval o akejkoľvek milosti,“ doplnil Pellegrini.
(SME)Ďalšie príspevky na tému: Prezidentské voľby
Pozreli sme sa na Pellegriniho záverečnú správu z kampane. V skutočnosti o nej veľa nepovie.
(SME)Pellegrini vypočítal, že minul na kampaň menej ako Korčok. Podľa Transparency obaja minuli viac, ako priznali.
(SITA)Korčok vo voľbách vyvolal vlnu sympatií až nadšenia, ale niektoré veci sa nedajú oklamať. Píše Peter Tkačenko.
(SME)Tri štvrtiny voličov Matovičovho hnutia ostali v druhom kole volieb doma. Nová unikátna analýza ukazuje voličské presuny.
(SME)Prehra Ivana Korčoka znamená, že situácia ho „núti“ politicky sa angažovať, keď vlastne nie je kde. Píše Peter Tkačenko.
(SME)Keď psychológ Matúš Bakyta napísal po prezidentských voľbách o svojich pocitoch, zožal od Fica posmech. Píše Ida Želinská.
(SME)Cynická obluda: Je ťažké chcieť od kandidátov, aby boli voči voličom realistickí, ale vyslovene klamať by nemuseli.
(SME)Ani v okolitých krajinách demokratické sily nevymysleli stratégiu, ako zmazať straty na vidieku. Píše Jakub Goda.
(SME)