Najlepšie by bolo, aby sa predsedom parlamentu stal Danko, vyhlásil premiér
Najlepšie by bolo, aby sa predsedom parlamentu stal Andrej Danko, vyhlásil premiér Fico.
Fico vyzdvihol úlohu šéfa SNS Andreja Danka, ktorý zorganizoval podporné stretnutie lídrov koaličných strán Petrovi Pellegrinimu pred druhým kolom prezidentských volieb.
“Najlepšľím riešením pre Slovensko by bolo, keby vznikla dohoda, aby predsedom parlamentu bol Andrej Danko,” povedal premiér v RTVS. Dodal zároveň, že rešpektuje koaličnú zmluvu, kde je napísané, že post predsedu parlamentu patrí Hlasu. "Preto treba dohodu." Označil to za svoj sen.
(SME)Ďalšie príspevky na tému: Ficova vláda
Transakčná daň je nezmysel, KDH je za jej úplné zrušenie. Podľa predsedu Majerského sa krajina vracia do doby cashu.
(SITA)Prezident Peter Pellegrini bol na svoje pomery neobvykle kritický voči svojim bývalým koaličným partnerom. Čítaj ďalej
Kaliňák hovorí o spojení hlasovania o dani s dôverou vláde. Nemusí to byť možné, ale signál je vyslaný.
(SME)Cynická obluda: Ďalší argument, ktorý nevychádza
(SME)Fico netvorí zákony, aby skvalitňoval život občanom, ale aby umlčal svojich kritikov. Píše šéfredaktorka Beata Balogová.
(SME)Odsúdili ju za realitné podvody, teraz robí reality pre štát. Fica šokovalo, že sa jej nikto nezastal. Čítaj ďalej
Najviac záleží na tom, ako Pellegrini bude pokračovať. Zákon o mimovládkach môže dať na Ústavný súd. Píše Nataša Holinová.
(SME)Hlasovanie o návrhu na zrušenie transakčnej dane môže vláda spojiť s hlasovaním o jej dôvere. Čítaj ďalej