Pellegrini odporučí na post predsedu parlamentu Rašiho
Pellegrini odporučí na post predsedu parlamentu Richarda Rašiho. Dohoda v koalícii zatiaľ nie je.
"Tieto diskusie sú samozrejme ešte pred nami," povedal Pellegrini vo videu na sociálnej sieti. Predseda strany Hlas zopakoval, že po prezidentských voľbách sa nezmenili silové pomery v parlamente.
"Všetky tri strany majú rovnaký počet poslancov ako pred prezidentskými voľbami. Takže v zmysle koaličnej zmluvy by to mal byť nominant strany Hlas," uviedol Peter Pellegrini.
Fico v relácii RTVS Sobotné dialógy povedal, že predsedom parlamentu by sa mal stať Andrej Danko. "Bola by to trojička, ktorá by bola pre Slovensko najlepšia," povedal s tým, že rešpektuje koaličnú dohodu, podľa ktorej post patrí Hlasu. Strana premiérovi odkázala, že s jeho názorom nesúhlasí.
Danko už pred prezidentskými voľbami a aj po nich hovoril, že SNS chce rokovať o podmienkach fungovania koalície do budúcna, pretože sa po prezidentských voľbách zásadne mení politická mapa. (SME)
Ďalšie príspevky na tému: Ficova vláda
Transakčná daň je nezmysel, KDH je za jej úplné zrušenie. Podľa predsedu Majerského sa krajina vracia do doby cashu.
(SITA)Prezident Peter Pellegrini bol na svoje pomery neobvykle kritický voči svojim bývalým koaličným partnerom. Čítaj ďalej
Kaliňák hovorí o spojení hlasovania o dani s dôverou vláde. Nemusí to byť možné, ale signál je vyslaný.
(SME)Cynická obluda: Ďalší argument, ktorý nevychádza
(SME)Fico netvorí zákony, aby skvalitňoval život občanom, ale aby umlčal svojich kritikov. Píše šéfredaktorka Beata Balogová.
(SME)Odsúdili ju za realitné podvody, teraz robí reality pre štát. Fica šokovalo, že sa jej nikto nezastal. Čítaj ďalej
Najviac záleží na tom, ako Pellegrini bude pokračovať. Zákon o mimovládkach môže dať na Ústavný súd. Píše Nataša Holinová.
(SME)Hlasovanie o návrhu na zrušenie transakčnej dane môže vláda spojiť s hlasovaním o jej dôvere. Čítaj ďalej