Irán tvrdí, že je pripravený čeliť izraelskému útoku, letectvo je nachystané na akciu
Irán tvrdí, že je pripravený čeliť izraelskému útoku a letectvo je nachystané na akciu. Izrael sľúbil odplatu za útok.
Vyhlásili to iránsky prezident Ebráhím Raísí a veliteľ leteckých síl na vojenskej prehliadke, ktorou Irán okrem iného oslávil rozsiahly víkendový dronový a raketový útok proti Izraelu, ktorý označuje za úspech. Informujú o tom agentúry aj izraelské médiá.
Irán v noci zo soboty na nedeľu podnikol pomocou viac ako 300 dronov a rakiet vôbec prvý priamy útok proti Izraelu z vlastného územia, podľa svojho tvrdenia v odvete za izraelský úder na konzulát v Damasku, ktorý zabil medzi inými tiež sedem elitných príslušníkov iránskych revolučných gárd.
Izrael, ktorému sa s pomocou spojencov podarilo absolútnu väčšinu útočiacich zbraní včas zlikvidovať, sľúbil odplatu, o ktorej podobe má dnes opäť rokovať jeho vojnový kabinet. (ČTK)
Ďalšie príspevky na tému: Irán vs. Izrael
Izrael nevylúčil útok na jadrové zariadenia v Iráne. Podporu Spojených štátov nemá.
(TASR)Izraelský premiér Benjamin Netanjahu sa poďakoval americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi za vojenskú pomoc.
(TASR)Izraelský premiér Netanjahu odvolal ministra obrany Joava Galanta a nahradil ho Israelom Katzom.
(The Guardian)O odpovedi na izraelský útok hovorí aj iránsky prezident. Ovplyvniť ju môže prípadné prímerie so spojencami Teheránu.
(TASR)Irán určite podnikne ďalší útok na Izrael, vyhlásil vysokopostavený veliteľ Revolučných gárd.
(TASR)Prvé správy hovorili o relatívne drobnom útoku, ktorý nezasiahol nič podstatné. No Izrael ukázal Iránu, aký je slabý. (SME) Čítaj ďalej
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu hovoril s bývalým americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Čítaj ďalej
Ministerstvo odporúča občanom Slovenska opustiť Irán. Reaguje na výrazné zhoršenie bezpečnostnej situácie.
(SME)