Ukrajina potvrdila, že zasiahla vojenské letisko na Kryme pri meste Džankoj
Ukrajina potvrdila že jej sily zasiahli ruské vojenské letisko na Ruskom anektovanom Krymskom polostrove.
Útvar ukrajinskej vojenskej tajnej služby uviedol, že ozbrojené sily v stredu podnikli "úspešnú" operáciu na leteckej základni pri meste Džankoj na severe Krymu a okrem ďalších cieľov poškodili radary a systémy protivzdušnej obrany.
Ukrajina útočila v stredu dronmi a raketami na viacero miest v Rusku aj na Krymskom polostrove. Jedným z cieľov bezpilotných lietadiel bola aj letecká továreň v meste Kazaň na západe Ruska.
V stredu skoro ráno bolo počuť výbuchy aj na vojenskom letisku neďaleko mesta Džankoj na čiernomorskom Kryme. Podľa počiatočných správ ukrajinských médií tam dopadli dve americké rakety ATACMS. Údajne bol zničený ruský systém protivzdušnej obrany S-400 vrátane radarového a niekoľkých odpaľovacích zariadení.
Podľa ukrajinských médií bolo zároveň zabitých či zranených aj niekoľko ruských vojakov.
Loading
...
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Ukrajinský ústup z Kurskej oblasti už cítia aj ukrajinskí civilisti. Rusko začína bombardovať dediny pri hraniciach.
(Washington Post)Maďarsko je súčasťou Putinovho tímu, tvrdí estónsky minister zahraničia Tsahkna. Čítaj ďalej
Ukrajinci zajali dvoch čínskych občanov, ktorí bojovali v ruskej armáde proti Ukrajine, uviedol Zelenskyj. Čítaj ďalej
Ukrajinské úrady zadržali muža podozrivého z vraždy a plánovania útokov na príkaz Ruska. Čítaj ďalej
Rusko od začiatku rokovaní o prímerí zintenzívnilo dvojnásobne útoky dronmi, ukazuje analýza The Telegraph. Čítaj ďalej
Bývalý ukrajinský generál Zalužnyj potvrdil existenciu operačného centra na pomoc Kyjevu vo Wiesbadene. Čítaj ďalej
Rusko do útoku na Ukrajinu nasadilo menej ako 50 dronov, tvrdí Ukrajina. Väčšinu sa podarilo zostreliť. Čítaj ďalej
Delegácia belgickej vlády na Ukrajine rokuje o spolupráci v obrannom priemysle. Čítaj ďalej