Hlina kritizoval vládu za návrh pôžičiek za priame platby
Pôžičky pre farmárov namiesto priamych platieb sú nezmysel, myslí si Alojz Hlina z poslaneckého klubu SaS.
Hlina upozornil, že 79 percent poľnohospodárov už má v bankách pôžičky a ručia za ne práve priamymi platbami. Vláda preto dáva takýto návrh, lebo vie, že nestihne vyplatiť zvyšné priame platby do konca júna a chystá legislatívu, ktorá sa dovtedy pravdepodobne nestihne zaviesť.

Hlina kritizoval aj návrh na výrub nižších drevín v blízkosti sídiel. Argument likvidácie úkrytov pre medvede považuje za urážlivý a podľa neho ide o lokálne záujmy ľudí, ktorí chcú rúbať, štiepkovať a stavať.
(SME)Ďalšie príspevky na tému: Ficova vláda
Transakčná daň je nezmysel, KDH je za jej úplné zrušenie. Podľa predsedu Majerského sa krajina vracia do doby cashu.
(SITA)Prezident Peter Pellegrini bol na svoje pomery neobvykle kritický voči svojim bývalým koaličným partnerom. Čítaj ďalej
Kaliňák hovorí o spojení hlasovania o dani s dôverou vláde. Nemusí to byť možné, ale signál je vyslaný.
(SME)Cynická obluda: Ďalší argument, ktorý nevychádza
(SME)Fico netvorí zákony, aby skvalitňoval život občanom, ale aby umlčal svojich kritikov. Píše šéfredaktorka Beata Balogová.
(SME)Odsúdili ju za realitné podvody, teraz robí reality pre štát. Fica šokovalo, že sa jej nikto nezastal. Čítaj ďalej
Najviac záleží na tom, ako Pellegrini bude pokračovať. Zákon o mimovládkach môže dať na Ústavný súd. Píše Nataša Holinová.
(SME)Hlasovanie o návrhu na zrušenie transakčnej dane môže vláda spojiť s hlasovaním o jej dôvere. Čítaj ďalej