Hamas tvrdí, že pri operácii izraelskej armády zahynuli traja rukojemníci
Hamas tvrdí, že pri operácii izraelskej armády zahynuli traja rukojemníci vrátane jedného s americkým občianstvom.
Palestínski militanti to oznámili vo videu zverejnenom na svojom telegramovom kanáli Brigády Izzedína al-Kassáma, píše agentúra Reuters.
Video zachytáva tri neidentifikovateľné mŕtvoly s rozostrenými tvárami. "Vaši zajatci nebudú prepustení, pokiaľ nebudú oslobodení naši väzni," hovorí hlas vo videu.
Izraelskí vojaci oslobodili počas sobotňajšej operácie v strednej časti Pásma Gazy v oblasti utečeneckého tábora Nusajrát štyroch rukojemníkov zadržiavaných Hamasom. Ten už v sobotu tvrdil, že pri operácii boli zabití niektorí rukojemníci, čo hovorca izraelskej armády odmietol ako „nehanebnú lož“.

Militanti predtým informovali, že pri záchrane štyroch rukojemníkov prišlo o život 274 Palestínčanov, vrátane mnohých žien a detí. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Izrael vs. Hamas
Krajne pravicový izraelský minister financií Bezalel Smotrič žiadal úplnú okupáciu Pásma Gazy. Čítaj ďalej
Tisícky ľudí opätovne demonštrovali v Izraeli za presadenie dohody o prepustení rukojemníkov zadržiavaných v Pásme Gazy. Čítaj ďalej
Hamas tvrdí, že nemá informácie o izraelsko-americkom vojakovi, ktorého militanti zajali počas útoku zo 7. októbra. Čítaj ďalej
Hamas už nemá takú kontrolu v uliciach miest Pásma Gazy. Kritiku však stále potláča.
(Washington Post)V priebehu dvoch dní zahynulo v Pásme Gazy vyše 90 ľudí. Niektoré z obetí sa ukrývali vo vyhradenej humanitárnej zóne.
(TASR)Nepriame rozhovory Izraela a Hamasu o prepustení zvyšných rukojemníkov a novom prímerí v Pásme Gazy uviazli.
(TASR)Medzinárodný výbor Červeného kríža oznámil, že jedna z jeho základní v Pásme Gazy bola poškodená výbušninou.
(TASR)Ak sa chceme rozprávať o Palestíne, mali by sme opustiť barikády, ktoré postavili politické elity. Píše Jozef Lenč.
(SME)