Na Pride prehovoril diplomat Špaček
Ľudia z LGBTI komunity potrebujú počuť pozitívne príbehy a vedieť, že patriť k LGBTI komunite je normálne, prihovára sa účastníkom Pridu Metod Špaček.
Špaček je diplomat, ktorý pracoval v kancelárii prezidentky Zuzany Čaputovej a ktorému súčasné ministerstvo zahraničných vecí zrušilo vyslanie do New Yorku.
Vyzval verejne známe osobnosti s vplyvom, ktoré sú súčasťou tejto komunity, aby zvážili, či by tieto pozitívne príbehy nemali prinášať.
„Ako človek, ktorý žije v šťastnom manželstve a vychováva krásneho syna, som dôkazom toho, že aj na Slovensku sa dá žiť krásny život a byť prijatý ľuďmi, na ktorých nám záleží,“ hovorí Špaček.
Špaček hovorí, že LGBTI komunita stratila odchodom Zuzany Čaputovej medzi ústavnými činiteľmi svoju osobu. "Možno ste si všimli, že tento rok na Prezidentskom paláci neviala dúhová vlajka tak, ako vlani," povedal.
(SME)Ďalšie príspevky na tému: Dúhový pride
Program Dúhového Pride-u bude pokračovať približne do 22-ej hodiny koncertnými vystúpeniami.
(SME)Marián Žáry Kukelka sa vlani po trinástich rokoch vzťahu so svojím partnerom vzali v rakúskom Hainburgu. Čítaj ďalej
Pochody Dúhový Pride a Hrdí na rodinu zatiaľ prebiehajú pokojne. Informovala o tom bratislavská polícia. Čítaj ďalej
Anketa z Dúhového Pride-u: Mladých ľudí sme sa pýtali, či a kde sa na Slovensku cítia bezpečne.
(Closer)Sme tu, aby sme zdôraznili, aké dôležité je prijatie a rešpektovanie každého bez ohľadu na to, koho ľúbime, hovorí Ivaničová. Čítaj ďalej
Organizátori odhadujú, že v sprievode Pride-u bolo približne 10-tisic ľudí. Priebeh bol pokojný.
(SME)Sprievod vchádza naspät na Námestie Slobody, kde bude pokračovať program.
(SME)Sprievod na viacerých miestach stretával fanúšikov v tričkách AC/DC. Zajtra večer bude na vajnorskom letisku ich koncert.
(SME)