V Rostovskej oblasti už dlhšie ako deň horí sklad, na ktorý zaútočili drony
V Rostovskej oblasti stále horí sklad, na ktorý zaútočili drony. Pri hasení sa zranili desiatky hasičov, tvrdí gubernátor.
Informovali o tom ruská služba BBC a nezávislý server Meduza s odvolaním sa na miestne úrady. Ukrajina sa k dronovému útoku prihlásila.
Gubernátor Vasilij Golubev v nedeľu ráno oznámil, že ruská protivzdušná obrana odrazila útok nepriateľského dronu, ale kvôli padajúcim troskám začala horieť motorová nafta v areáli priemyselných skladov v Proletarsku.
Večer úrady oznámili, že sa situácia skomplikovala, píše BBC. Podľa Meduzy je v Proletárskom okrese vyhlásený stav núdzovej situácie.
"Hasiči pokračujú v likvidácii požiaru," napísal na telegrame Golubev. "Viac ako 40 hasičov sa obrátilo na centrálnu okresnú nemocnicu Proletárskeho okresu. Hospitalizáciu potrebovalo 18 z nich, päť ich je v súčasnosti na jednotke intenzívnej starostlivosti," doplnil gubernátor.
Podľa Meduzy sklad pohonných látok napadol najprv dron v noci na nedeľu a v nedeľu ráno na už horiace skladisko zaútočili ďalšie bezpilotné lietadlá. Hasenie požiaru preto muselo byť prerušené, uviedli miestne úrady.
Generálny štáb ukrajinskej armády medzitým oznámil, že útok na sklad s pohonnými látkami vykonala ukrajinská vojenská rozviedka HUR spoločne s armádou. Na mieste bola podľa neho uskladnená ropa a ropné produkty, ktoré využíva okrem iného ruská armáda, ktorá na Ukrajine vedie vojnu.
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Trump dúfa, že Rusko a Ukrajina sa počas najbližších dní dohodnú a následne začnú vo veľkom obchodovať s USA. Čítaj ďalej
Zelenskyj navrhol Rusku zastavenie útokov zacielených na civilnú infraštruktúru, a to najmenej na 30 dní. Čítaj ďalej
Americké ministerstvo zahraničných vecí by uvítalo predĺženie veľkonočného prímeria vo vojne na Ukrajine. Čítaj ďalej
Ukrajina kritizovala americkú televíziu Fox News za to, že v popiske reportáže omylom označila Kyjev za „ruské mesto“. Čítaj ďalej
Ruský prezident Putin nevydal nariadenie na predĺženie ním vyhláseného veľkonočného prímeria. Čítaj ďalej
Ukrajinské jednotky sa počas veľkonočného prímeria dostali pri Torecku do ruskej pasce. Informoval Zelenskyj. Čítaj ďalej
Zásoby plynu na Ukrajine sú na historickom minime. Je možné, že Kyjev bude nútený dovážať vysoké objemy. Čítaj ďalej
Ruské vojská prísne dodržiavajú krátkodobé prímerie, ktoré vyhlásil Putin, tvrdí ministerstvo obrany v Moskve. Čítaj ďalej